750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
647 Ürün

Sağlık ve Hijyen Ürünleri

 

Sağlık, sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil; bedensel, ruhsal ve sosyal yönden tam iyilik halidir. Hijyen ise sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü olarak tanımlanır. Sağlık ve hijyen birbirinden ayrılmayan, birbirleriyle bütünleşmiş olan iki öğedir. Sağlıksepeti‘nde sağlık ve hijyen kategorisi cinsel sağlık, haşere kovucular, sigara bırakma, göz sağlığı ürünleri, bit ve sirke ürünleriburun açıcı ürünler ve  tatlandırıcılar olarak gruplandırılmıştır.
 

Cinsel Sağlık Ürünleri

 

Cinsel sağlık; cinsel açıdan fiziksel, psikolojik ve sosyokültürel açıdan tam olarak iyi olma hali ve bunun devamlılığı olarak tanımlanır. Cinsel olarak sağlıklı yetişkinler, kendi vücutlarının değerini bilen, kendi davranışları için sorumluluk alabilen, saygı çerçevesinde her iki cinsiyetle iletişim kurabilen, kendi değerleri ile tutarlı ve sevgi ve samimiyet ifade edebilen kişilerdir. Bu nedenle cinsel olarak sağlıklı yetişkinlerin oluşturduğu toplum güçlü ve sağlıklı bir toplum olabilecektir. Ayrıca cinsel sağlık, genel sağlık açısından toplumu en çok ilgilendiren konulardan biridir. Cinsel sorunlar, insanları en fazla mutsuz eden sağlık sorunlarının başında gelmektedir. Cinsel sağlığın bozulması hem fiziksel sağlığı bozmakta hem de gerek kadın gerekse erkekte ruhsal sağlığın ve ardından aile sağlığının ve sosyal sağlığın bozulmasına yol açmaktadır. Bu sebeplerden dolayı bireylerin cinsel sağlığını koruması önem teşkil etmektedir. Cinsel sağlığı korumak için ihtiyaç duyulan tüm ürünleri Big Kit, Black Berry, Blue Well, CumlaudeLab, DNMT, Doc-Johnson, Durex, Fortest, Kotex, Moos, Okey, Orkid, Predictor, Stop markaları ile internet sitemiz üzerinden satın almak mümkün.

 

Haşere Kovucu Ürünler

 

Haşereler, insanların yaşadığı çevrelerde sağlığı tehdit eden en önemli faktörlerdendir. Böcek ve haşereler, ev, iş yeri ve yaşanılan her mekânın istenmeyen canlılarıdır. Böcek ve haşereler insanlarda tiksinti uyandırma özelliğinden dolayı psikolojik etkilerinin yanı sıra özellikle tifo, tifüs, sarılık ve veba gibi hastalıkların yayılmasına ve böcek ısırığı, kaşıntı, deride dökülme, ağrı gibi fiziksel şikayetlere sebep olur. Bu nedenle haşereleri önlemek sağlık açısından önemlidir. Eczacıbaşı, Mosquitno, NurseHarvey’s, Raid, Sinkov markalı ürünleri sagliksepeti.com’da bulabilmek ve bu ürünlerle haşereleri insanların yaşadığı yerlerden uzak tutmak mümkündür.

 

Sigara Bırakmaya Yardımcı Takviyeler

 

Yüksek oranda nikotin içerikli olan sigara, bağımlılık etkisi de yüksek olan bir maddedir. Sigara, içindeki zehirli, kanserojen ve toksik madde fazlalığından dolayı insan sağlığını olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Sigara içmemek ve eğer sigara içiyorsanız sigarayı bırakmak sağlığınız için yapacağınız en büyük iyilik olacaktır. Sigarayı bırakmak için bireyin ilk olarak psikolojik açıdan hazır olması gerekmektedir. Sigarayı tamamen bırakmadan önce sigara kullanımını azaltarak kişi kendini bu duruma hazırlamaya başlamalıdır. Sigara uzman desteği ile bırakılabileceği gibi destek almadan kişinin kendi iradesiyle de başarabileceği bir şeydir. Bu gibi durumlarda bireylere yardımı dokunan birtakım ürünler vardır. Sigara içmek, ağız yoluyla yapılan bir işlem olduğu için genelde ağzı meşgul edecek ürünler kullanılarak sigara içme isteği bastırılabilir. Bu ürünler ağızlık ya da sakızlar olabilir. Nicorette, Nicotinell, Süzen gibi markalar ve ürünleriyle sigara bağımlılığından kurtulabilmek sanıldığı kadar zor değil.

 

Göz Sağlığını Destekleyen Takviyeler

 

Göz, insanların günlük hayatlarında en çok ihtiyaç duydukları ve aynı zamanda en işlevsel organdır. Gerçekleştirilen her iş en temelde gözler sayesinde mümkün olmaktadır. Bu nedenle gözler korunmalı ve göz sağlığına dikkat edilmelidir. Göz sağlığı için düzenli aralıklarla doktor kontrolü yaptırılmalı, dengeli beslenilmeli, sigara içilmemeli ve yoğun bilgisayar kullanımına sınırlar getirilmelidir. Lens kullanan kişiler ise lensleriyle birlikte uyumamalı ve lens bakımına dikkat etmelidir. Sağlık Sepetinde bulunan Bausch-Lomb, Biotrue, DrFischer, Renu markalı ürünlerle göz sağlığına gereken özen gösterilmelidir.

 

Bit ve Sirkeye Karşı Ürünler

 

Her yaştan insanda görülebilen bit problemi, ilkokul çağındaki çocuklarda daha sık rastlanılmaktadır. Bit, sağlıklı ve temiz saçı kirli saça göre daha çok tercih etmektedir. Saçınız temiz olmasına rağmen kaşınıyorsa bit kontrolünüzü yaptırmalısınız. Saça bulaşan bit ve sirke doktor kontrolünde doktorun verdiği ilaçlarla tedavi edilebildiği gibi kimyasal içerikli şampuan ve losyonlarla da tedavi edilebilir. Şampuan ve losyonların yanında verilen sık dişli özel bir tarak ile bit sorunu ortadan kalkacaktır. Bit ve sirke ürünleri ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm ürünler Bittokası ve Paranit markaları ile sagliksepeti.com’da.

 

Burun Açıcı Ürünler

 

Burun tıkanıklığı, burun dokularını tahriş eden bir etkenden kaynaklanabilir. Soğuk algınlığı, grip veya sinüzit gibi enfeksiyonlar ve alerjiler burun akıntısının ve burun tıkanıklığının yaygın nedenleridir. Araba egzozu, toz, duman gibi burnu tahriş eden nedenler de burun tıkanıklığına yol açabilir. Burun tıkanıklığını gidermek için doktora başvurulabilir ya da burun açıcı spreyler kullanılabilir. <span styl