750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
64 Ürün

İntim Bölgesi

 

İntim bölgesi genital bölge olarak bilinmekte ve kozmetik olarak yıkama jellerinin genel adı da intim ürünleri olarak geçmektedir. İntim bölgesi yapısal olarak asidik bir yapıya sahiptir. Bölgenin doğal yapısını oluşturan laktik asit, zararlı dış etkenlerin üremesine karşı doğal bir savunma ortamı oluşturmaktadır. İntim bölgesinin sağlıklı kalabilmesi için temizliğine ayrıca özen gösterilmelidir. Cilt için kullanılan sabunların ya da jellerin intim bölgesi için kullanılması önerilmemektedir. Çünkü bu ürünlerin Ph değeri intim bölgesinin yapısındaki Ph değerinden fazladır ve bu da bölgenin kurumasına ve doğal dokusunun zedelenmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle intim bölgesi için özel olarak üretilmiş laktik asit içeren temizlik ürünleri kullanılmalıdır.

 

İntim Bölgesi Hijyeninde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Hassas bir yapıya sahip olan intim bölgesi, temizliğine dikkat edilmediği takdirde çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Bölge hassas olduğu için temizliği yapılırken de dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Aşırı sıcak su, sabunlar, köpükler ve jeller yerine ılık su ve bölge için özel olarak üretilen yıkama ürünleri kullanılmalıdır. Yıkama işlemi vajinanın derinlerine doğru değil, daha yüzeysel olarak gerçekleştirilmelidir. Hamilelik gibi bazı dönemlerde zaten hassas olan intim bölgesi daha fazla hassaslaşabilir. Hormonal olarak vajinal salgılar artacağı için sürekli bir akıntı meydana gelebilir ve alınan kilolar nedeniyle bölge genel olarak nemli kalabilir. Bu durumlarda intim bölgesinin temizliğine dikkat edilmediğinde mantar, kötü kokulu akıntılar ve iltihaplar oluşabilir. Regl olunan zamanlarda ise sık sık duş alınmalı, sürekli ped değiştirilmeli ve tercih edilen pedlerin yüzeyinin pamuklu olmasına dikkat edilmelidir. İç çamaşırlarının da polyester değil, pamuklu olmasına özen gösterilmelidir. Vajinal dengeyi korumak da intim bölgesinin sağlığı için dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Bağışıklığın güçlendirilmesi, dengeli ve düzenli beslenme floranın korunması için gereklidir. Bu gibi durumlar göz önüne alınarak dikkat edildiğinde intim bölgesi sağlığı ve temizliği sağlanmış olacaktır.

 

İntim Ürünleri Önerileri

 

İntim ürünleri arasında pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Avene, Bioderma, Caudalie, Cumlaude Lab, Darphin, Discreet, Ducray, Femfresh, Florame, Gvyna Pharma, Klorane, La Roche Posay, Lierac, Natracare, Orkid, Pharma Positive, Sebamed ve Uriage gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.