750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
33 Ürün

Renkli Güneş Ürünleri Nedir?

 

Renkli güneş ürünleri çoğu kadın için yaz aylarının kurtarıcısıdır. Yaz aylarında bilindiği üzere çok fazla makyaj yapılamamaktadır. Sıcak ve nemli hava yüzünden makyaj yapılsa da yapılan makyajlar çok kalıcı olamamakta ve zamanla akmaktadır. Bu nedenle kadınlar akmayan, daha hafif ve daha az yoğun olan makyaj ürünlerini tercih etmektedir. Fondöten gibi yoğun makyaj ürünleri yaz aylarında kullanıldığında tek sorun makyajın akması olmamakla birlikte bu gibi yoğun ürünler cildin gözeneklerini tıkamakta ve cilde nefes aldırmamaktadır. Yaz aylarında daha az yoğunlukta olan kremlerin kullanılması cilt için daha sağlıklıdır.

Yaz aylarında insanlar güneşin zararlı ışınlarına kış aylarından daha çok maruz kalmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için belli saatlerde güneşe çıkmamak gerekmektedir. Eğer bu saatler dahilinde güneşe çıkmak zorunda kalınırsa koruyucu güneş kremleri kullanılmalıdır. Bu durum hem kadınlar hem de erkekler için geçerlidir. Fakat kadınlar dışarıya çıkarken makyaj yapmak ve ciltlerindeki lekeleri kapatmak ya da renk tonlarını eşitlemek isteyebilirler. Bu durumda fondöten gibi yoğun ürünler cilt gözeneklerini kapatacağı ve yaz sıcağından dolayı akacağı için tercih edilmeyecektir. Aynı zamanda hiçbir makyaj malzemesi güneşten koruma görevini üstlenmemektedir. Hem güneşten korunmak hem de makyaj yapmak isteniyorsa renkli güneş ürünleri tercih edilmelidir.

 

Renki Güneş Ürünü Formları

 

Renkli güneş ürünlerinin krem ve pudra gibi formları bulunmaktadır. Renkli güneş kremleri güneşten tam koruma sağladığı gibi hafif ya da orta kapatıcılık görevi de üstlenmektedir. Renkli güneş kremi uygulanırken tıpkı normal kremler uygulanırken olduğu gibi krem el ya da makyaj süngeri ile yüz bölgesine nazikçe uygulanmalıdır.

 

Renkli Güneş Kremleri Zararlı mı?

 

Renkli güneş kremleri de tıpkı normal güneş kremleri gibi cildi güneşin zararlı ışınlarından korumaktadır. Renkli güneş kremlerinin cildi güneşin zararlı ışınlarından koruma görevine ek olarak bir de kapatıcılık ya da cilt tonunu eşitleme ve sabitleme özellikleri vardır. Bu durumda normal güneş kremlerinin sağlığa zararlı bir etkisi olmadığı gibi renkli güneş kremlerinin de sağlığa herhangi zararlı bir etkisi yoktur. Renkli güneş kremi seçerken de cilt tipinin çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Kremler cilt tipine göre seçilmeli ve SPF yani geniş spektrum özelliği olanlar tercih edilmelidir. Cilt rengine göre; açık tenli olanların 50 SPF, koyu tenli olanların ise 30 SPF renkli güneş kremi seçmeleri gerekmektedir.

 

Renkli Güneş Kremi mi Renksiz Güneş Kremi mi Tercih Edilmelidir?

 

Bu durum tamamen kullanıcıların isteğine bağlıdır. İki tür krem de güneşten koruma özelliği sağladığı için aralarındaki tek fark makyaj özelliği sağlayıp sağlamadıklarıdır. Hem güneşten koruma hem de makyaj talep eden kullanıcılar renkli güneş kremlerini tercih edebilirler. Fakat sadece koruma talep eden kullanıcılar renksiz güneş kremlerini tercih edebilirler.

 

Renkli Güneş Ürünleri Önerileri

 

Renkli güneş ürünleri için de çeşitli markalar bulunmaktadır. Renkli güneş ürünleri en sık tercih edilen markalar arasında Avene, Bioderma, La Roche Posay, Lierac, Skinceuticals ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Tüm bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden kampanyalı fiyatlarla satın alınabilir.