750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
395 Ürün

Cilt, insanların sahip olduğu en geniş organ olarak tanımlanmakla birlikte aynı zamanda hassas ve bakıma ihtiyaç duyan bir bölgedir. Cildin en geniş organ olmasından ötürü cilt bakım ürünleri kalabalık bir alt alana sahiptir. Bu alt alanlar arasında cilt bakım kremleri, nemlendiriciler gibi daha birçok başlık bulunmaktadır. Cilt bakım kremleri cilt bakım ürünlerinin içerisinde geniş bir yer tutmaktadır.
 

Cilt Bakım Kremleri Nedir? Cilt Bakım Kremleri Nasıl Kullanılır?

Cilt gün içinde çok fazla soğuğa, sıcağa ya da neme maruz kaldığı için çok çabuk kuruyabilir, çatlayabilir ve zarar görebilir. Bu nedenle cilde iyi bakılması gerekmektedir. Cilt bakım ürünleri arasında en çok tercih edilen ürünler cilt bakım kremleri olarak yer almaktadır. Cilt bakım kremleri sık sık kuruyan ve tahriş olan cilde ekstra bakım sağlayan kremlerdir. Cilt bakım kremleri hem cildi kuruluktan kurtarır hem de cildin güzel görünmesine ve ışıldamasına yardımcı olur. Ciltte kuruluk, kızarıklık, tahriş olma ve pul pul dökülme gibi sorunlar fark edildiğinde cilt bakım kremlerine başvurulabilir. Cilt bakım kremleri cilde uygulanmadan önce cilt bol su ya da yıkama ürünleri ile temizlenmelidir. Temizlikten birkaç dakika sonra cilt bakım kremleri cilde masaj yapılarak uygulanmalıdır. Kuru olan cilde gereğinden fazla krem uygulanmamalıdır.
 

Cilt Bakım Kremleri Hangi İçeriklere Sahip Olmalıdır?

Cilt bakım kremleri de her ürün gibi doğal özlü içeriklere sahip olmalı ve kimyasal maddeler içermemelidir. Doğadaki özlü bitkilerle hazırlanan kremler cilde uygulandığı takdirde daha etkili ve faydalı olacağı gibi daha sağlıklı da olacaktır. Cilt için C vitamini içeren doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir. Protein içerikli ürünlerin temeli olan peptidler cilt onarımı için katkı sağlayacaktır. Peptit, vitamin ve doğal özler içeren kremler kullanılması cildin sağlığı ve görünümü açısından daha etkili olacaktır çünkü kimyasal içeren ürünler cilde bakım yapmadığı gibi zarar da vermektedir. Cilt kremlerini seçerken kremlerin içerikleri konusunda dikkatli olunmalıdır.
 

Cilt Bakım Kremi Önerileri

Cilt bakım kremleri arasında da birçok çeşitli marka bulunmaktadır. Bu ürünlerin içerik ve etkilerine bakıldığında en çok tercih edilen markalar arasında Alldermo, Avene, Bebak, Bepanthol, Bioderma, Caudalie, Darphin, Ducray, Esthederm, Incia, La Roche Posay, Lierac, Nuxe, Skinceuticals ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Bu markaların tamamı sagliksepeti.com üzerinden kampanyalı fiyatlarla satışa sunulmaktadır.