750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
193 Ürün

Vücut Nemlendiricileri Nelerdir?

 

Vücut nemlendiricileri aşırı soğuktan, sıcaktan, çevresel diğer faktörlerden ya da hormonal ve genetik faktörlerden dolayı kuruyan cildin nem dengesini koruması ve vücudun sağlıklı görünümünü kaybetmemesi için kullanılan kozmetik bakım ürünleridir. Vücut nemlendiricilerinin sadece krem olarak değil kremlere göre biraz daha sıvı formda olan losyon, süt ve yağ formları da bulunmaktadır. Vücut kremleri, vücut sütleri ve vücut yağları daha kalın ve yoğun formdadır fakat vücut losyonları bu ürünlere göre daha sıvı formda olup su bazlı bir içeriğe sahiptir.

 

Vücut nemlendiricileri ciltteki kuruluğu gidermek ve cildi yumuşatmak için kullanılan ürünlerdir. Vücut nemlendiricileri aynı zamanda vücutta oluşan kızarıklık ya da tahrişi de gidermeye yardımcı olur ve vücudun nemsizliğe bağlı olarak çatlamasını engeller. Nemlendiriciler vücuda bakım yaparak cildin ferahlamasını sağlar.

 

Vücut nemlendiricileri cilt tipinin ne derece kuru olduğuna ve ürünlerin içeriklerine göre kategorilere ayrılmaktadır:

 

  • Vücut kremleri losyonlara göre daha yoğundur fakat vücut yağı kadar yoğun değildir. Vücut kremleri ciltteki kuruluğu giderir ama cildi yeteri kadar nemlendirmez.

 

  • Vücut losyonu ise kremlere göre daha hafiftir ve hem ciltteki kuruluğu gidermeye hem de cildin nem oranını dengelemeye yardımcı olur. Yağ içermeyip su bazlı oldukları için vücut losyonları tüm cilt tipleri için uygundur.

 

  • Vücut yağları ise en yoğun olan ürün olarak yer almaktadır. Ciltte aşırı kuruluk sorunu olan herkes vücutlarını nemlendirmek ve onarmak için vücut yağlarını tercih etmelidir.

 

Vücut Nemlendiricileri Nasıl Kullanılmalıdır?

 

Vücut nemlendiricilerini kullanmak için en uygun zaman duş sonrası olarak belirlenmiştir. Nemlendiricilerin tamamı temiz bir cilde gözenekler açıkken uygulanmalıdır ki daha verimli bir sonuç elde edilebilsin. İster losyonlar ister yağlar ya da kremler olsun uygulanacakları en doğru zaman duş sonrası olan zamandır fakat herhangi bir zaman diliminde de cildin kuruduğu hissedildiğinde nemlendirici kullanılmasında bir sakınca olmamaktadır. Vücut nemlendiricileri bacaklara, kalçalara, kollara, omuz ve sırt bölgelerine sürülüp emilim sağlanana kadar masaj yapılarak uygulanmalıdır.

 

Vücut Nemlendiricileri Yüze Sürülür mü?

 

Bu soru çok sık rastlanılan bir sorudur ve cevabı ise vücut nemlendiricilerinin yüze sürülmemesi gerektiği yönündedir. Yüz bölgesinde daha fazla yağ tabakası bulunmaktadır fakat vücut kurumaya daha müsait bir bölgedir. Vücut nemlendiricileri, vücuttaki kuruluğu gidermek için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir ve bu nedenle yüze sürülmeleri önerilmemektedir. Yüze sürülen vücut nemlendiricileri yüzde ekstra yağlanma ve ekstra parlak bir görünüm oluşturabilir.

 

Vücut Nemlendiricileri Önerileri

 

Vücut nemlendiricileri kategorilere ayrıldığı için bu kategoride birden fazla ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin her biri için çeşitli markalar söz konusudur. Sağlık Sepeti bu ürünlerin tamamını vücut nemlendiricileri başlığı altında toplamıştır. En sık tercih edilen vücut nemlendiricileri markaları arasında ise Anatomicals, Avene, Bepanthol, Bioderma, Caudalie, Cerave, Cumlaude Lab, Darphin, Ducray, Embryolisse, Esthederm, La Roche Posay, Lierac, Nuxe, Sebamed, The Organic Pharmacy ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.