750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
35 Ürün

Makyaj Aksesuarları

 

Makyaj aksesuarları yapılacak olan makyajın daha güzel görünmesine ve cilde uygulanan ürünlerin daha iyi dağıtılmasına katkı sağlayan ekipmanlardır. Kadınlar makyaj yaparken bu aksesuarlara ihtiyaç duymaktadır. Bu aksesuarlar; makyaj süngeri, makyaj fırça seti, cımbız, kaş, makas, manikür-pedikür pensi, kirpik kıvırıcı ve makyaj aynası şeklinde sıralanmaktadır. Doğru bir makyaj için ise doğru makyaj aksesuarlarını seçmek önemlidir.

 

Makyaj Aksesuarları Nasıl Seçilir?

 

Makyaj aksesuarları arasında en çok tercih edilen ürünler fırçalar ve makyaj süngerleridir. Makyaj fırçaları ise fondöten fırçası, pudra fırçası, allık fırçası, kaş fırçası, ruj fırçası, eyeliner fırçası ve far fırçası olarak ayrılmaktadır. Fondöten fırçası seçilirken kıllarının yumuşak ve yoğun olmasına dikkat edilmelidir. İyi bir fondöten fırçası tende fırça izi bırakmamalıdır. Pudra fırçası seçilirken de fırçanın dolgun yapıya ve yumuşak kıllara sahip olması gerekmektedir. Allık fırçalarının ucu ise hafif kesik olarak tanımlanmaktadır. Uzun kıllı, esnek ve yumuşak fırçalar, allığı en iyi dağıtan fırçalardır. Highlighter fırçaları ise yelpaze şeklinde olan fırçalardır. Burada da fırça kıllarının yumuşak olmasına dikkat edilmelidir. Makyaj aksesuarları arasındaki bir diğer önemli aksesuar ise makyaj süngeridir. Makyaj süngeri seçilirken ise süngerin dokusunun dolgulu olmasına dikkat edilmelidir. Bir diğer önemli nokta ise süngerin yüzün hangi bölgesine uygulanacağıdır. Yanak bölgesine uygulanacaksa yumurta şeklindeki süngerler fakat gözaltı ve burun gibi daha dar kapsamlı olan yerlere uygulanacak ise konik şeklindeki süngerler tercih edilmelidir.

 

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenmelidir?

 

Makyaj yaparken en iyi sonucu alabilmek için fırçaların temiz olması gerekmektedir. Fırçaların yeni alındığı zamanlarda bu durum çok sıkıntılı değildir ancak daha sonra kullandıkça fırçalar kirlenir ve yapılan makyajın verimini düşürür. Bu nedenle fırçaların belirli aralıklarla temizlenmesi önemlidir. Makyaj fırçalarını temizlemek için bebek şampuanı ya da normal şampuan kullanılabilir. Bir kaba su koyup içerisine şampuan konarak su iyice köpürtülür. Daha sonra fırçanın kıl kısımları suya daldırılır ve güzelce ele sürtülerek temizlenir. Temiz suyla durulandıktan sonra ise bir havluyla nemi alınır ve yine bir havlunun üzerine kurumaya bırakılır. Ancak fırçaları kurutmak için fön makinesi kullanılmamalıdır. Yüksek ısı fırçaların kıllarını yakar ve bozar. Bu temizleme işlemi zor geliyor ise makyaj fırçası temizleme aparatları da mevcut. Bu aparatlardan satın alarak daha pratik bir şekilde makyaj fırçaları temizlenebilir.

 

Makyaj Aksesuarları Ürün Önerileri

 

Makyaj aksesuarları içerisinde pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Jane Iredale, Mavala, Ny Beauty, Physicians Formula, Trim, Urgo ve Young Blood gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.