750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
60 Ürün

Saç Maskesi Nedir? Saç Maskesi Ne İşe Yarar?

 

Saç maskeleri, saçlara bakım yapan, saçları onaran, nemlendiren ve hacim veren bir saç bakım ürünüdür. Çok sayıda işleme ve ısıya maruz kalan, havadan, sudan, güneşin zararlı ışınlarından ve kirden etkilenen saçlardaki hasarın onarılması için saç bakım maskeleri uygulanmalıdır. Çeşitli saç sorunları için farklı içeriklere sahip saç bakım maskeleri mevcuttur. Saç bakım maskeleri krem, sprey ve serum formunda bulunabilir. Saçların canlı, güçlü ve parlak görünmesi kadın ya da erkek fark etmeksizin insanların çoğu için önemlidir. Bu nedenle saçlara bakım yapmak, hacimli bir görünüm kazandırmak ve saçın nem dengesini korumak için saç bakım maskelerine başvurulmaktadır.

 

Saç Maskesi Nasıl Uygulanır?

 

Saç maskeleri, eğer günlük rutine eklemeye vakit yoksa haftada bir ya da iki kez uygulanabilir. Duş esnasında ya da duş öncesinde kullanılan iki çeşit saç maskesi bulunmaktadır. Duş esnasında kullanılan saç bakım maskeleri şampuan kullanımından sonra saç derisine değmeden uçlara masaj yapılarak uygulanır. Uygulanan saç maskesi en az 5 dakika bekletildikten sonra iyice temizlenene kadar durulanır. Duş esnasında kullanılan saç maskeleri haftalık nemlendirici rutinlerine dahil edilmektedir. Duş öncesinde kullanılan maskeler ise duş esnasında kullanılan maskelere göre daha yoğun olan ürünlerdir. Bu nedenle duş öncesinde kullanılan maskelerin saçta 20 ile 45 dakika arası kalması gerekmektedir. Hatta bazı maskelerin kullanım şekline göre 1 gece kadar bile saçta bekletilmesi mümkündür.

 

Saç Maskeleri Ne Kadar Sıklıkla Kullanılmalıdır?

 

Mutlaka her hafta saç bakım maskesi ile saçların bakımına destek sağlanmalıdır. Bu ürünler yoğun ürünler oldukları için her gün kullanıma uygun değildir. Her gün saç maskesi kullanmak saçı yorar. Haftada bir kez kullanım yeterlidir. Eğer saçlar çok fazla ısıya, işleme ya da kimyasal ürüne maruz kalıyorsa haftada iki kez saç bakım maskesi kullanımı da uygun olacaktır.

 

Saç Bakım Maskeleri Nasıl Seçilmelidir?

 

Saç bakım maskeleri de tüm saç bakım ürünlerinde olduğu gibi saç tipine göre seçilmelidir. Yağlı saçlar için saçı ağırlaştırmayan ve yağ oranını dengeleyen saç bakım maskeleri önerilirken kuru saçlar için ise nem seviyesi fazla olan ve saçı besleyen saç bakım maskeleri öne çıkmaktadır. Boyalı saçlar için saçı onaran ve renk dengesini koruyan saç bakım maskeleri tercih edilmelidir.

 

Saç Bakım Maskesi Önerileri

 

Saç bakım maskeleri arasında pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Bioderma, Coresatin, Ducray, Hamadi, Jf Lazartigue, Klorane, Organix, Perfect Me, Phyto, Prozinc, The Organic Pharmacy ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.