750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
32 Ürün

Tüy Dökücü ve Giderici Ürünler

 

İstenmeyen tüyler hem kadın hem de erkekler için rahatsız edici bir durum olabilmektedir. Kış aylarında da koku yaparak rahatsız edici olan bu tüyler özellikle yaz aylarında daha fazla can sıkıcı hale gelebilmektedir. Hem koku yapan hem de vücudun çeşitli bölgelerini açıkta bırakan kıyafetler giyildiği zaman rahatsız edici bir görünümü olan bu tüylerden kurtulmak herkes için önemlidir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yöntemi vardır. Tüy dökücü ve gidericiler istenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok alternatif yöntem sunmaktadır.

 

Tüy Dökücü Kremler

 

Tüy dökücü kremler, istenmeyen tüylerin alımında ağrısız bir yöntem olduğu için popülerliği yüksek ürünlerdir. Tüy dökücü kremler istenmeyen tüyleri alırken aynı zamanda cildi nemlendirir ve ciltte kızarıklık ve herhangi bir tahriş olma durumu yaratmaz. Hassas ciltler için ayrı olarak üretilen tüy dökücü kremler de mevcuttur fakat yine de tüy dökücü kremler kullanılmadan önce küçük bir bölgeye uygulanarak 24 saat bekletilmeli ve böylece vücudun ürüne karşı reaksiyon verip vermeyeceği tespit edilmelidir. Eğer bu denemden sonra herhangi bir sıkıntı çıkmazsa ürünün kullanma talimatları izlenerek ürünün tamamı vücuda uygulanabilir.

 

Ağda

 

Ağda, tüy dökücü kremlerin aksine daha uzun süre etkili olan bir yöntemdir. Ağda yapmanın türlü yolları bulunmaktadır. Sir ağda ve soğuk ağda bantları en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Evde şekerle hazırlanan ağda kıl köklerini beslediği için tüyleri fazlalaştırmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar sir ağda ve soğuk ağda bantlarını tercih etmektedir.

 

Tıraş Bıçağı

 

Tıraş bıçağı ile istenmeyen tüylerin alımı da acısız olduğu için sık tercih edilen bir yöntemdir. Kıl tipine göre istenmeyen tüyler tıraş bıçağı ile alındıktan sonra çıkan tüyler bazen çok sert çıkabilmektedir. Ayrıca tıraş bıçağı ile alınan tüyler kökünden alınmadığı için 1-2 gün içinde tekrar çıkmaktadır. Tıraş bıçağı ciltte kesiklere ya da sürtünmelere bağlı olarak kızarıklıklara da yol açabilmektedir. Bu nedenle tıraş bıçağı tüylerin alımında uzun soluklu ve kesin bir çözüm olarak görülmemektedir.

 

Tüy Dökücü ve Giderici Ürün Önerileri

 

En sık tercih edilen tüy dökücü ve giderici ürün markaları arasında Bioder, Lapiden, Mavala, Veet ve Weleda gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.