750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
64 Ürün

Ayak Bakımı Neden Gereklidir?

 

Ayaklar gün içinde en çok kullanılan bölgelerden birisidir. Ayak bakımı özellikle yoğun bir iş temposuna sahip, bütün gün ayakta olan ya da diyabet hastası insanlar için önem verilmesi gereken bir rutindir. Ayak bakımı uzmanlar tarafından yapılması gereken bir işlem olmasına rağmen eğer batık oluşumu, siğil ya da ayakta yara gibi müdahale gerektiren bir durum yoksa ayak bakım rutini kişinin kendisi tarafından da yapılabilir. Ayakların rahat ve sağlıklı olması tüm vücut için önemlidir çünkü vücuda giden sinirler ve damarlar ayaklardan geçmektedir. Ayaklardaki herhangi bir rahatsızlık ve ağrı belde de ağrı oluşmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle günlük ayak bakımı rutini yapılması önerilmektedir.

 

Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Ayak bakımı günlük olarak yapılmalıdır. Daha rahat ve sağlıklı ayaklar için her gün sıcak bir duş alınmalıdır. Duş alınmayacaksa bile ayaklara ılık suyla duş aldırılmalıdır. Ayakların daha yumuşak olması için suyun içine köpük, sabun ve şampuan atılabilir. Sıcak sudan sonra ayakların canlılığını yitirmemesi için ayaklara soğuk suyla duş aldırılmalıdır. Ayaklar kurulandıktan sonra ayak bakım kremi sürülerek işlem tamamlanır.

 

Güzel ve sağlıklı ayaklar için ayak tırnaklarının sık sık kesilmesi gerekmektedir. Batık oluşmaması adına kenarlarda kalan kısımların da iyice alınması önemlidir. Sert olan tırnakları törpülemek de çorapların yırtılmaması için gerekli bir adımdır. Tırnak bakım setleri ile ayak tırnakları bakımı kolaylaşmaktadır.

 

Ayaklardaki ağrı ve sızıyı azaltmak için de ortopedik jel tabanlar bulunmaktadır. Bu jel tabanlar doktor kontrolünde de verilebildiği gibi bilinen kaliteli bir markanın jel tabanları da alınıp rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

Ayak Bakımı Ürün Önerileri

 

Ayak bakımı için kullanılacak pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Akileine, Caudalie, Cerave, Dottor Ciccarelli, Lavilin, Mavala, Neutrogena, Dr Scholl, The Organic Pharmacy, Tums, Urgo ve Venofamed gibi markalar yer almaktadır.