750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
2 Ürün

Vücut Neden Terler? 

 

Vücut zaman zaman hava koşulları ve fazla hareket gibi durumlardan dolayı terlemektedir. Bu terleme olayı çok normal olmakla birlikte bazı insanlarda aşırı terleme durumu görülebilmektedir. Aşırı terleme gibi durumlar rahatsız edici kokulara da sebep olduğu için kurtulmak istenilen bir durumdur. Aşırı terlemenin temel sebepleri arasında hormon bozuklukları yer almaktadır. Aşırı terleme sorunu olan insanlar doktora başvurup belli başlı testlerini yaptırmalıdır. Eğer hormonal bir bozukluk var ise bu hastalığın tedavisi ile aşırı terleme sorunu da ortadan kalkacaktır.

 

Vücut Terleme Önleyicileri Ne İşe Yarar?

 

Normalden fazla kilolu olma durumu ya da nemli şehirlerdeki aşırı sıcak geçen yaz mevsimleri de aşırı terlemeye neden olmaktadır. Bu durumda herhangi bir hormonal bozukluğu olmayan insanlar da aşırı terlemeye maruz kalabilmektedir. Vücut terleme önleyiciler insanlara bu noktada yardımcı olmaktadır. Terleme önleyici sprey ya da deodorantlar terlemeyi engelleyerek düzenli kullanımda gözle görülür bir azalma sağlamaktadır.

 

Vücudun Terlememesi İçin İpuçları

 

Vücudun terlememesi için uygulanabilecek bazı basit hayatı kolaylaştıran çözümler bulunmaktadır. Sentetik kıyafetler yerine tamamen pamuklu veya pamuk karışımlı kıyafetler tercih etmek, hazır yiyecekler yerine daha çok doğal ve sağlıklı besinler tüketmek ve özellikle yaz aylarında bolca soğuk su tüketmek oldukça etkili yöntemlerdir.

 

Hem sağlık hem de vücudun terlememesi adına sigara ve alkol tüketmemek ya da kullanımını azaltmak, kilo kontrolüne dikkat etmek, düzenli spor yapmak ve sıkça duş almak da iyi bir yaşam dengesi sağlamak ve aşırı terlemenin önüne geçmek için önemlidir.

 

Vücudun Terlemesine İyi Gelecek Yöntemler

 

Elma sirkesi terlemenin önüne geçmek için kullanılabilecek doğal bir üründür. Gece uyumadan önce ılık bir duşun ardından terleme olan bölge kurutulduktan sonra bir pamuk yardımıyla bir miktar elma sirkesi sürülmelidir. Sabah tekrar duş alınmalıdır.

 

Kabartma tozu da terlemeye iyi gelen ve her evde bulunan bir üründür. 1 çay kaşığı kabartma tozu yarım çay bardağı su ile karıştırılarak terleme olan bölgeye uygulanmalıdır. 15-20 dakika kadar karışımın kuruması beklenmeli ve daha sonra ılık su ile bölge durulanmalıdır. Bu işlem haftada 2-3 kez tekrarlanmalıdır.

 

Haftada bir ya da iki kez pamuk yardımıyla ılık çay terleyen bölgeye uygulanır ya da içilir. Bu yöntem de terlemeyi ve kötü kokuları gidermek için etkilidir.

 

Hindistan cevizi yağı da terlemenin önüne geçen bir üründür. Her gün duş sonrası hindistan cevizi yağı terleyen bölgeye ya da losyon olarak tüm vücuda uygulanabilir.

 

Vücut Terleme Önleyiciler Önerileri

 

Druide markalı Floralescent deodarant terleme için önerilen bir üründür. Düzenli kullanımında aşırı terleme engellenebilmektedir. Bu ürün sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.