750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
18 Ürün

Selülit Bakımı

 

Selülit, ciltteki yağ hücrelerinin derinin tabakalarının arasına çıkmasından kaynaklanan yumru ve çukur oluşumudur. Az lifli, bol yağlı ve tuzlu yiyecekler tüketen bireylerde selülit oluşumu daha sık gözlenmektedir. Aynı zamanda sigara ve alkol tüketimi, selülitin oluşabileceği yerlerde çok dar kıyafetler giymek ve sürekli oturmak gibi durumlar da selülitin oluşmasına katkı sağlamaktadır. Selülit oluşumunun tamamen engellenmesi henüz pek mümkün olmayan bir durum fakat düzenli spor ve sağlıklı beslenme, kilo kontrolüne dikkat etmek gibi unsurlar selülit oluşumunu yavaşlatmak için uygulanabilecek birtakım önlemlerdir.

 

Selülitin tedavisi için liposuction yöntemi, subsizyon yöntemi ve akustik dalga terapisi gibi pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin yanı sıra selülit bakımını önlemek ya da mevcut selülitleri azaltmak için kozmetik selülit bakım ürünleri de mevcuttur. Selülit bakım ürünleri içerisinde bakım jelleri, bakım yağları ve bakım kremleri olabildiği gibi fırçalar, atlama ipleri ve selülit giderici masaj aletleri de mevcuttur.

 

Selülit Fırçası

 

Son zamanlarda selülit bakımı için doğal at kılı fırçaları önerilmektedir. At kılı fırçalarının düzenli kullanımında alınan sonuçlar gayet etkilidir. At kılı fırçaları ciltteki kan akışını hızlandırdığı için cilt daha dinç ve daha sıkı görünür. Ciltteki akne, sivilce ve kıl dönmelerini azaltır, ciltte masaj etkisi yaratarak ve dolaşımı arttırarak selülit görünümünü azaltır. At kılı fırçasının kullanımı sabah rutinine eklenmelidir. Fırça kullanımına başlandığı ilk zamanlar fırça çok sert uygulanmamalı, cilt alıştıkça sertlik arttırılmalıdır. Dikkat edilecek diğer bir nokta ise fırçanın sentetik değil doğal bir ürün olmasıdır. At kılı fırçalarının yanı sıra atlama ipleri ve selülit giderici masaj aletleri mevcuttur. Bu aletler de ciltteki dolaşımı hızlandırıp cildi harekete geçireceği için selülit bakımında önerilen uygulamalardır.

 

Selülit Bakım Ürünleri

 

Selülit kremleri, selülit yağları ya da selülit jelleri gibi ürünler cildi arındırarak selülit görünümünü azaltmaya çalışan ürünlerdir. Selülit ürünleri içerisinde yağ yakıcı faktör ve bileşenler bulundurduğu için ciltteki selülit görünümünü en aza indirir ve yok eder. Cildi arındırır, rahatlatır, sürüldüğü bölgedeki deriyi gerer ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Selülit bakım ürünlerinin de düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde işe yaradığı unutulmamalıdır. Selülit ürünleri kullanırken daha etkili sonuç alınmak isteniyorsa, bu kullanım spor ile desteklenmelidir.

 

Selülit Bakım Ürünü Önerileri

 

Sağlık Sepeti selülit bakımında ihtiyaç duyulan her türlü ürün ve araç gereci sağlamaktadır. Selülit ürünleri arasında en sık tercih edilen markalar arasında Darphin, Eda Taşpınar, Elancyl, Esthederm, Lierac ve Nuxe gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.