750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
197 Ürün

Ten Makyajı

 

Ten makyajı, yüz hatlarını ortaya çıkararak pürüzsüz bir görünüm sağlamayı amaçlamaktadır. Makyaj yapılırken genelde ilk olarak ten makyajı yapılır ve bu makyaja özen gösterilir. Çünkü iyi bir ten makyajının üzerine uygulanan diğer işlemler daha güzel bir görüntü sağlamaktadır. Ten makyajı alanında kapatıcılar, BB&CC kremler ve fondötenler gibi pek çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler kaliteli olduğu ve doğru kullanıldığı takdirde ten makyajında kusursuz sonuçlar elde etmek mümkündür.

 

Ten Makyajı İçin Gerekli Ürünler

 

Ten makyajı yapmak için gerekli olan pek çok ürün bulunmaktadır. Bunlar makyaj bazı, fondöten, göz altı kapatıcısı, allık, yarı transparan pudra, göz farı, eyeliner, maskara ve rujdur. Tüm bu ürünlerin tamamını kullanmak zorunlu değildir. Yapılacak makyajın kalıcılığına ve yerine göre ürünlerin kullanılıp kullanılmayacağına karar verilebilir. Günlük bir makyajda fondöten kullanılmak istenmeyebilir fakat özel bir gece için ten makyajına fondöten de eklenebilir.

 

Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Ten makyajına başlanmadan önce makyaj bazı sürülerek cilt yapılacak makyaja hazırlanır ve bu sayede yapılacak olan makyajın kalıcılığı da arttırılmış olur. Makyaj bazından sonra fondöten sürülerek cilt tonu eşitlenmelidir. Fondöten seçilirken en önemli unsur fondötenin rengidir. Yüz ve boyun arasındaki renk farkının olabildiğince az olması gerekmektedir. Fondöteni yüze uygulamak için ise el, fırça ya da sünger kullanılabilir. Fakat en doğrusu ıslak sünger ile yüze uygulamaktır. Fondöten sonrasında ise gözaltı kapatıcısına geçilmelidir. Morarmış ve yorgun gözaltlarını gizlemenin en iyi yolu budur. Fakat gözaltı kapatıcısı sadece gözaltlarına uygulanmamalı, aydınlatıcı özelliği olduğu için aşağılara doğru dağıtılarak sürülmelidir. Eğer kapatıcı ya da fondöten kullanmadan bir makyaj yapılmak isteniyorsa cilde renk vermek için allık, bronzer ve aydınlatıcı gibi ürünlerden faydalanılabilir. Ruj, eyeliner ve far seçimleri ise tamamen kişiye bağlıdır. Herkes tercih ettiği şekilde ten makyajını yapmalıdır. Ancak hafif ten makyajında nude renk rujlar daha çok tercih edilmektedir.

 

Ten Makyajı İçin Püf Noktalar

 

Ten makyajının kusursuz durması için cildin bakımlı olması en önemli püf noktadır. Bu nedenle cilt bakımı kesinlikle ihmal edilmemelidir. Rutin olarak cilt bakım maskeleri, peelingler, yüz yıkama ve nemlendirme işlemleri mutlaka uygulanmalıdır. Makyaj yapmaya başlamadan önce cilt soğuk su ile yıkanıp canlandırılmalı ve makyaja hazır hale getirilmelidir. Yoğun ve ağır yapılı makyaj ürünleri kullanılarak cilt yorulmamalıdır. Daha hafif yapılı ve nemlendirici özelliği bulunan ürünler tercih edilmelidir. Son olarak da çok fazla makyaj malzemesi kullanılması önerilmemektedir. Fazla makyaj ürünü kullanmak gözenekleri tıkar ve cildi yorar, bu durum da ileride ciltte çeşitli sorunlara neden olabilir.

 

Ten Makyajı Ürün Önerileri

 

Ten makyajı konusunda pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Bionike, Caudalie, Darphin, Embryolisse, Jane Iredale, La Roche Posay, Lierac, Nuxe, The Organic Pharmacy, Vichy ve Young Blood gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.