750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
31 Ürün

Çatlak Bakım Ürünleri

 

Çatlaklar cildin aşırı gerilmeye dayanamamasıyla ortaya çıkan yırtıklardır. Cilt çatlaklarının temel nedeni hormonlardır. Bu nedenle hamilelik, ergenlik ve hızlı kilo alıp verme durumlarında hormonal değişimler meydana geldiği için ciltte çatlaklar oluşmaktadır. Cilt çatlaklarının tedavisi çok kolay olmamakla birlikte tedavide geç kalınmamalıdır. Çatlakların oluşmaya başladığı ilk zamanlarda kırmızı çizgiler oluşur ve bu çizgilerin rengi zamanla beyazlaşır. Beyaz renkli çatlaklar oluşmuşsa tedavide geç kalınmış demektir.

 

Çatlak tedavilerinde roller cihazı gibi çeşitli birçok cihazdan ve cilt gençleştirme gibi işlemlerden yararlanılmaktadır. Ancak çatlak oluşumu henüz yeni başlamışsa bunu gidermek için ya da hamilelik gibi çatlak oluşumuna neden olacak bir durumda oluşacak çatlağı önlemek için çatlak bakım ürünlerinden faydalanılmaktadır. Çatlak bakım ürünleri krem, yağ ve serum formlarında bulunmaktadır.

 

Çatlak Bakım Ürünlerinin Faydaları

 

Çatlak bakım ürünleri tüm vücut için yarar sağlayabileceği gibi el ve ayaklarda oluşan çatlaklar için de fayda sağlamaktadır. Çatlak bakım ürünlerinin su bazlı ve yağlı olanları gibi çeşitleri mevcuttur ve su bazlı olan ürünler tüm vücut için önerilmektedir. Çatlak bakım ürünleri çatlak bölgelerin iyileşmesini sağlar ve bu bölgelerdeki sertleşmeleri en aza indirgeyerek acı hissini azaltır. Çatlak bakım ürünleri aynı zamanda çatlakların daha fazla açılıp büyümesini ve çatlak olan yerlerde mikropların çoğalıp iltihap oluşmasını engeller. Bu ürünlerin düzenli kullanılmasıyla oluşmaya başlayan çatlaklar iyileşebilir ve çatlaklar oluşmadan önlenebilir.

 

Çatlak Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

 

Çatlak bakım ürünleri duş sonrası temiz bir vücuda masaj yaparak uygulanır. Çatlak olan kısım ya da çatlaması istenmeyen kısım neresi ise buralara uygulanmaktadır. Gece uygulanan çatlak bakım ürünlerinin ise daha etkili olduğu görülmektedir. Gece uygulanan kremler hücre yenilemesi sırasında sürülen bölgeyi sabaha kadar nemli bırakacağından çatlaklar için daha iyi bir tedavi sağlayacaktır.

 

Çatlak Bakım Ürünleri Önerileri

 

Çatlak bakım ürünleri konusunda birçok çeşitli ürün ve marka bulunmaktadır. Bu ürünler vücut yapısına göre farklı etkiler gösterebilmektedir. En çok tercih edilen çatlak bakım ürünleri markaları arasında Bella B, Esthederm, Incia, Lierac, Mustela, Uriage, Weleda ve Zade Vital gibi markalar yer almaktadır. Tüm bu marka ve ürünlere sagliksepeti.com üzerinden ulaşmak mümkün.