750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
36 Ürün

Gece Kremleri Ne İşe Yarar?

 

Gece kremleri cilt bakım rutininde olması gereken kremlerdir ve gece yapılan cilt bakımı da son derece önemlidir. Uzmanlara göre hücre yenilemesi saat 23.00 ile 04.00 arasında gerçekleşmektedir. Hücre yenilenmesindeki amaç vücuttaki doku ve hücrelerin güçlenerek yaşamın devam etmesidir. Hücre yenilenmesi esnasında vücut ekstra neme ihtiyaç duymaktadır; bu nedenle gece kremleri de cilt bakımının ayrılmaz bir parçası haline gelmektedir.

 

Gece Kremleri Nasıl Seçilmelidir?

 

Gece kremleri seçilirken yaş ve cilt tipi gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Yaş faktörü ele alınacak olursa 20’li yaşlar, 30’lu yaşlar, 40’lı yaşlar ve 50’li yaşlar olarak bir sınıflandırma yapılabilir.

  • 20’li yaşlarda kullanılacak olan gece kremleri aloe vera ve bal gibi diğer uçucu ve doğal yağlar içermelidir.
  • 30’lu yaşlarda kullanılacak olan gece kremleri aminoasitler ve antioksidanlar içermelidir.
  • 40’lı yaşlarda kullanılacak olan gece kremleri peptit, soya özü ve vitamin içermelidir.
  • 50 ve 60’lı yaşlarda kullanılacak olan gece kremleri ekstra nem içermelidir ki bu nem cildi daha genç ve sağlıklı gösterecektir.

 

Cilt tipi faktörü ele alındığında ise hassas cilt tipleri için parfüm içerikli kremlerden kaçınılmalıdır. Hassas cilt tipi için daha çok bitkisel kremler tercih edilmelidir. Yağlı ciltler için cildi yağlandırmayacak, yağ içermeyen kremler tercih edilmelidir. Kuru ciltler için ise cildi nemlendirecek doğal yağ içeren kremler tercih edilmelidir.

 

Gece Kremleri Nasıl Uygulanmalıdır?

 

Gece kremleri cilde uygulanmadan önce uygulanacak olan bölge güzelce temizlenmeli, tonik kullanılmalı ve cilt kremi uygulamak için hazırlanmalıdır. Eğer serum kullanılıyorsa önce serum uygulanıp daha sonra krem, eller temizken yüz bölgesine masaj yaparak uygulanmalıdır. Gece kremi uyumadan en az 10 dakika önce uygulanmalıdır.

 

Gündüz Kremleri ile Gece Kremleri Arasındaki Fark Nedir?

 

Gündüz kremleri cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak için tasarlanmış olan kremlerdir. Bu nedenle gündüz kremlerinin koruyucu özelliği bulunmaktadır fakat gece kremlerinin böyle bir özelliği yoktur. Gece kremlerinde amaç; hücre yenilenmesi sırasında cildin kaybettiği nemi kazandırmak, cildi dinç ve diri tutmak ve cildin sağlıklı görünümü kaybetmemesine yardımcı olmaktır. Gündüz ve gece kremlerini birbirinden ayırmak bu nedenlerden ötürü oldukça önemlidir.

 

Gece Kremi Önerileri

 

Gece kremi seçiminde yaş ve cilt tipi faktörleri önemli rol oynadığı için her yaş ve her cilt tipi için ayrı kremler üretilmektedir. Bu da gece kremlerindeki marka ve ürün çeşitliliğini arttırmaktadır. Gece kremleri için en sık tercih edilen markalar arasında Avene, Caudalie, Darphin, Esthederm, Lierac, Neutrogena, Nuxe, Skinceuticals ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.