750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
9 Ürün

Kaş Bakımı

 

Kaş bakımı son zamanlarda çok popüler olan bir bakım rutinidir. Kalın kaş modası ile birlikte dökülen kaşlar için çözümler aranmaktadır. Kaşlara bakım yapmak amacıyla en çok kullanılan ürünler yağlar ve serumlar olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Badem yağının en etkili kaş bakım ürünü olduğu bilinmektedir.

 

Kaş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Kaşlara nazikçe bakım yapılarak kaşların günlük bakımına özen gösterilmelidir. Eğer pul pul olma ve kepeklenme sorunu varsa kaşların ihtiyaç duyduğu nem, nemlendirici içerikli ürünlerle sağlanmalıdır. Dökülme sorunu var ise bu sorun kalitesi kanıtlanmış kaş bakım ürünleri ile giderilmelidir. Bilinmeyen bir ürün kaşlara daha fazla zarar verebilir fakat kaş bakımı için uygun kaliteli bir ürün tüylerin daha sağlıklı ve daha hızlı bir şekilde büyümesine katkı sağlar.

 

Kaş Bakım Yağı Nasıl Kullanılmalıdır? 

 

Kaş bakım yağı ya da kaş bakım serumu olarak bilinen ürünler kuru ve temiz olan kaşlara uygulanmalıdır. Sabah ve akşam günde iki defa uygulanması gereken bu ürünler nazikçe ve masaj yapılarak sürülmelidir.

 

Kirpik Bakımı

 

Sağlıklı ve güzel görünen kirpikler etkili bakışlara ulaşmanın en ideal yoludur. Kirpiklerin de düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Kirpiklere uygulanan kıvırma gibi işlemler kirpiklerin kopmasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle kirpiklere hassas davranmak ve kirpik bakımını rutin haline getirmek önemlidir.

 

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Kirpik bakımı için uygulanacak ürünlerden önce kirpikler makyajdan tamamen arınmış olmalıdır. Makyajdan arındırmak için temizleme pamuğuna bir miktar makyaj temizleme ürünü döküp nazikçe kirpiklere masaj yapılmalıdır. Sonraki adımda kirpikler yıkanıp kurutulmalıdır. Uygun bakım ürünü, kirpiklere nazikçe sürülmelidir. Bu işlem sabah akşam tekrarlanmalıdır. Doğal yağlar da kirpikler için etkili bir bakım sunmaktadır. Gece yatmadan önce pamuğa damlatılan birkaç damla zeytinyağı kirpikleri besleyerek dökülmesini engellemekte ve kirpiklerin daha canlı görünmesini sağlamaktadır.

 

Alternatif bir bakım önerisi olarak da 2 kaşık badem yağı, 2 kaşık hint yağı, 5 damla argan yağı, 5 damla hindistan cevizi yağı ve 5 damla üzüm çekirdeği yağı karıştırılarak her gece temiz bir maskara fırçası ile kirpiklere sürülebilir.

 

Kaş ve Kirpik Bakımı Ürün Önerileri

 

Kaş ve kirpik bakımı için en çok tercih edilen markalar arasında Mavala ve Toppik markaları yer almaktadır. Bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.