750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
24 Ürün

Diş Fırçalamak Neden Önemlidir? 

 

Sağlıklı bir ağız için düzenli olarak diş fırçalamak önemlidir. Düzenli diş fırçalama ile diş eti hastalıklarının, diş kayıplarının ve diş çürüklerinin önüne geçilir. Dişler düzenli fırçalanmadığı zaman tüketilen yiyeceklerin artıkları dişlerin üzerinde kalabilir. İlk başta yumuşak olan ve rahatsız etmeyen bu birikintiler zamanla sertleşir ve tartar oluşumuna sebep olur. Bu oluşan tartarlar temizlenmezse ağız kokusuna ve daha kötü sorunlara yol açabilir. Kaybedilen ağız ve diş sağlığı, kalp, böbrek ve romatizma gibi pek çok hastalığa sebep olur. Bu gibi sebeplerden dolayı çocuklara küçük yaşlardan itibaren diş fırçalama alışkanlığı kazandırılmalıdır. Ebeveynler ilk başlarda çocuklarının dişlerini kendileri fırçalamalı, fakat yavaş yavaş bu desteği çekmelidirler. Daha sonra çocuk kendi başına dişini fırçalamayı öğrenmelidir. Öğrenme aşamasından sonra ise ebeveynler çocukları ile birlikte diş fırçalayarak çocuklara bu alışkanlığı kazandırmalıdır. Çocuklar için diş fırçalamanın daha etkili ve eğlenceli bir hale gelmesi için bu noktada şarj edilebilir diş fırçalarından yararlanmak mümkün.

 

Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olmalıdır?

 

Doğru diş fırçalama diş sağlığını direkt olarak etkileyen önemli faktörlerdendir. Diş fırçalamak da belirli kurallar dahilinde gerçekleşmelidir. Bolca diş macunu kullanmaya gerek yoktur. Nohut tanesi büyüklüğünde diş macunu kullanılması yeterli olacaktır. Fırça diş etlerine bakacak şekilde çarpraz biçimde tutulmalıdır. Dişler, fazla baskı uygulanmadan oval hareketlerle fırçalanmalıdır. Dişlerin üst bölgelerinde fırça ileri geri hareket ettirilebilir. Dil yüzeyinin temizlenmesi de en az dişler kadar önemlidir. Dil yüzeyi temizlenerek oluşacak ağız kokusunun önüne geçilir. Gün içerisinde en az 2 kez 3 dakika boyunca dişler fırçalanmalıdır. Fırçalama işlemi bittikten sonra diş macununun tükürülmesi yeterlidir. Uzun süre ağzın suyla çalkalanması diş macununun etkisini yitirmesine sebep olacaktır.

 

Şarj Edilebilir Diş Fırçalarının Özellikleri

 

Şarj edilebilir diş fırçaları kullanılırken titreşim sağlamasından dolayı manuel diş fırçalarına göre daha çok sayıda plak temizler. Şarjlı diş fırçalarının kullanım alanları da manuel diş fırçalarına göre daha kolaydır. Diş fırçasını dişlerin yüzeyinde gezdirmek dişlerin temizliği için yeterli olacaktır. Çocuklar için de şarjlı diş fırçaları, diş fırçalama işlemini daha kolay, eğlenceli ve sağlıklı bir hale getirecektir. Aynı zamanda şarjlı diş fırçaları kullandıkları teknoloji ve uyguladıkları bakım açısından da oldukça gelişmiştir. Çoğu modelde fırça başlığı, fırça tutma ünitesi ve tezgah üstü depolama ünitesi gibi kolaylık sağlayan bölümler bulunur. Diş fırçalarının özellikleri arasında ise;

● Hassas dişler, beyazlatma etkisi ya da diş eti masajı için fırçalama modları,

● Çok sert fırçalandığında uyaran basınç sensörleri,

● Zamanlayıcılar,

● Fırça başlığını değiştirmek gerektiğini hatırlatan hatırlatıcılar,

● Titreşim teknolojisi gibi özellikler yer almaktadır.

 

Şarj Edilebilir Diş Fırçası Önerileri

 

Şarj edilebilir diş fırçası ürünlerinde en sık tercih edilen marka olarak Oral B markası ön plana çıkmaktadır. Bu marka ve ürün sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.