750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
65 Ürün

Dudak makyajı, dudakların daha dolgun ve bakımlı görünmesi için tüm cilde uygulanan makyaja dâhil edilmelidir. Dudak makyajı, makyajın tamamlayıcı bir parçasıdır. Düzenli dudak bakımı rutinleri yapıldığı takdirde doğru ürünlerle yapılmış bir dudak makyajı dudakları canlı ve bakımlı gösterecektir. Kusursuz dudak makyajı için de bazı dudak makyajı ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Dudak makyajı yapmak için öncelikle kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Ancak dudak makyajı yapmak için ihtiyaç duyulan tek şey makyaj ürünleri değildir. Peeling ya da nemlendirici gibi dudak bakım ürünlerine de ihtiyaç duyulmaktadır. Etkileyici bir dudak bakımı yapmak için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

Dudak makyajına başlanmadan önce dudaklara peeling uygulaması yapılması gerekmektedir. Çünkü kuru ve çatlak dudaklara en kaliteli ruj bile sürülse istenilen görüntü elde edilemeyebilir. Bu nedenle önce dudakların ölü derilerden arındırılması ve tazelenmesi gerekmektedir. Bu işlem dudak peeling ürünleri ile yapılabildiği gibi eski bir diş fırçası ıslatılarak da yapılabilir.

Peelingden sonra dudakların nemlenmesi için lip balm uygulanması önerilmektedir. Nemini kazanan dudaklar daha canlı ve bakımlı görünür. Lip balm uygulama işlemi sık sık yapılmalı ve gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Böylece özellikle kış aylarında da kuruyan dudakların önüne geçilebilir. Dudakların daha iri ve kalın görünmesi isteniyorsa dudak kalemi kullanılarak dudak çizgilerini belirginleştirmek mümkün. Ancak dudak kaleminin sürülen ruj ile aynı tonda olmasına dikkat edilmelidir. Böylece renk uyumsuzluğu sorunu yaşanmayacaktır. Dudak çevresine kapatıcı uygulanarak da dudakların daha çok ön plana çıkması sağlanabilir.

Aydınlık ve parlak dudak sevenler, dudaklarının tam ortasına ve rujun üstüne aydınlatıcı sürebilirler. Dudakların tam ortasına sürülen aydınlatıcı dudakları daha dolgun ve büyük gösterir. Ancak parlak görünüm sevmeyenler ise rujun üstüne transparan pudra sürerek dudaklarına mat bir görünüm kazandırabilir.

 

Daha Dolgun Dudaklar İçin İpuçları

 

Daha dolgun dudaklara sahip olmak için uygulanabilecek bazı ipuçları bulunmaktadır. Düzenli peeling yaparak dudaklara dolgun bir görünüm kazandırmak, ruju uygulamadan önce aynı renk dudak kalemi ile dudakların kenarından geçmek, dudak kenarlarına kapatıcı sürmek, rujun üzerine ve dudağın tam ortasına aydınlatıcı sürmek ve ruj seçimlerinde nude renkler tercih etmek gibi yöntemler dudakların daha dolgun görünmesini isteyen kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

 

Dudak Makyajı Ürün Önerileri

 

Dudak makyajında pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Embryolisse, Jane Iredale, Perricone MD, Physicians Formula, The Organic Pharmacy, Vichy ve Young Blood gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.