750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
145 Ürün

Yüz Güneş Ürünleri

 

Yüz güneş ürünleri yüz ve çevresini güneşin istenmeyen etkilerinden korumaya yarayan ürünlere verilen isimdir. Yüz bölgesi Mevsim ayırt etmeksizin dikkat edilmesi gereken hassas bir bölgedir, özellikle yaz aylarında bu konuya daha da özen gösterilmelidir. Artan sıcak hava ve güneşin zararlı ışınları yüze zarar vermektedir. Yüzün bu sıcak hava ve güneşin zararlı ışınlarından korunması için yüz güneş ürünleri tercih edilmelidir. Yüzde lekelenme sorunu yaşayanların daha çok dikkat etmesi gereken bu konu herkesi ilgilendirmektedir. Özellikle yaz aylarında yüzün maruz kaldığı zararlı ışınlar yaş ilerledikçe cilt kanseri ve ciltte lekelenme gibi sorunlara yol açmaktadır. Yüz güneş ürünleri her mevsim zararlı ışınlardan olabildiğince korumak tavsiye edilmektedir.

 

Yüz Güneş Kremleri

 

Yüz güneş ürünleri arasında en çok tercih edilen ürünler şüphesiz yüz güneş kremleridir. Yüz güneş kremlerinin koruyucu etkileri olduğu bilinmektedir. Yüz kremi seçilirken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Cilt tipini belirlemek yüz için güneş kremi seçmenin ilk adımıdır. Yağlı ve kuru cilt için aynı tip güneş kremi kullanılmamalıdır. Güneş kreminin içeriğini inceleyerek seçmek de önemli bir adımdır. Güneş kreminin UV ışınlarına karşı koruma sağladığından emin olunmalıdır.

 

Güneş Kremi Faktörü Nasıl Belirlenir?

 

Diğer bir adım ise güneş kreminin faktörünü belirlemek olmalıdır. Cilt rengine göre 30 ya da 50 faktör koruma sağlayan güneş kremleri tercih edilmelidir. Açık renk cilt tipi için 30 faktör ve koyu renk cilt tipi için ise 50 faktör koruma sağlayan güneş kremleri tercih edilmelidir. Güneş kremini almadan önce son kullanma tarihleri mutlaka kontrol edilmelidir. Son kullanma tarihi dolmuş olan güneş kremleri cilde ciddi zararlar verebilmektedir. Güneş kremini aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bir püf nokta da kremin ne zaman sürüldüğüdür. Güneş kreminin en etkili kullanım şekli güneşe çıkmadan yarım saat önce yüze uygulanması olacaktır. 

 

Yüz Güneş Kremi Önerileri

 

Pek çok çeşitli marka yüz güneş kremleri üretmektedir. Her markanın ve her ürünün kendine özgü birçok niteliği bulunmaktadır. Tüketiciler, bu markaları ve ürünleri inceleyerek kendilerine uygun ürünü bulmalıdır. Sağlık Sepeti en çok tercih edilen yüz güneş kremi markaları ve ürünlerini uygun fiyatlarla tüketiciye sunmaktadır. En çok tercih edilen markalar arasında Avene, Bioderma, Caudalie, Darphin, Ducray, Esthederm, Incia, La Roche Posay, Nuxe, Sebamed, Solante ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Tüm bu markalar ve ürünler kampanyalı fiyatlarla sagliksepeti.com üzerinde satın alınabilmektedir.