750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
304 Ürün

Bitkisel Ürün Nedir?

 

Bitkisel ürünler bir ya da birden çok bitkiden üretilen maddeler olarak adlandırılmaktadır. Bu ürünlerin kullanım geçmişi İslamiyet öncesine kadar dayanmaktadır. O dönemlerde ilkel yaşam şartları söz konusu olduğu için insanlar çeşitli hastalıkları hazırladıkları bitki kürleri ile tedavi ettiler. Günümüzde de bitkisel ürünlerin kullanım alanı oldukça geniş. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünya nüfusunun %70-%80’lik bir kısmı bitkisel ürünlerden yararlanmaktadır. Destekleyici ürünler olarak bilinen bitkisel ürünlerin tablet, kapsül, çay ya da toz formları da bulunmaktadır.

 

Bitkisel Ürünler Neden ve Nasıl Kullanılmalıdır?

 

Bitkisel ürünler, kişilerin ihtiyaçlarına göre çok çeşitli nedenlerle tercih edilmektedir. Bağışıklığı güçlendirmek, kilo vermek, iştahı açmak, kan şekerini düzenlemek, soğuk algınlığı ve öksürüğü tedavi etmek ve enerji elde etmek gibi pek çok nedenlerle bitkisel ürünler kullanılabilmektedir. Ancak her bitkisel ürünün her soruna çare olacağı düşünülmemeli ve ürün içeriklerine dikkat edilerek satın alınmalıdır. Bitkilere bakıldığında her bitkinin farklı sorunlara iyi geldiği bilinmektedir. Sorunun ne olduğu tespit edilip o soruna iyi gelen bitkilerden hazırlanmış bitkisel ürünler tercih edilmelidir. Örneğin nane solunuma iyi gelmektedir ve solunum sorunu olanlar nane içerikli bitkisel ürünler kullanabilir. Yeşil çay içerikli ürünler antioksidan açısından zengindir ve metabolizmayı hızlandırır. Zerdeçal ve ıhlamur ise kansızlığı giderir, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, pek çok enfeksiyona ve hastalığa karşı vücudu korur. Doğada bulunan pek çok bitkiden üretilmiş sayısız bitkisel ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçların sağlığa faydalı oldukları bilinmektedir, ancak her ilaç gibi doğru dozda ve doğru ürün kullanıldığı zaman faydaları açığa çıkmaktadır. Aksi takdirde bu ürünlerin içindeki her bitki vücuda fayda sağlamamaktadır. Bazı bitkiler karaciğerde, böbreklerde ya da akciğerde olumsuz ve zararlı etkiler bırakabilmektedir. Dolayısıyla bir ürünün içeriğinde bitkisel formüllerle üretildiği yazsa dahi hangi bitki olduğuna dikkat edilmelidir. Bu durumda bitkileri ve bitkilerin getirdiği olumlu ya da olumsuz etkileri tanımak önemlidir. Ürünlerin içeriğindeki bitkiler dikkatlice araştırılmalıdır.

 

Bitkisel Ürün Önerileri

 

Bitkisel ürünler üreten pek çok marka bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Abdiibrahim, Abfen, Alchemlife, Assos, Cistus, Curamed, Day2Day, Decottopia, Edispharma, Farmavita, Florame, Humana, Hünnap, Imuneks, Life Time, Lipozone, Natures Bounty, Nurse Harvey’s, Nutraxin, Sambucol, Solgar, Vitabiotics ve Zade Vital gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.