750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
76 Ürün

Cilt Lekeleri Neden Oluşur? Leke Giderici Ürünler Nelerdir?

 

Güneş ışınlarına fazla maruz kalan ciltte, cilde rengini veren hücrelerin düzensizleşmesine bağlı olarak lekelenme sorunları görülebilmektedir. Cilt lekeleri sadece güneş ışınlarına maruz kalınınca oluşmamaktadır aynı zamanda genetik yatkınlık, yanlış kozmetik ürün kullanımı, bazı ilaçlar ve hamilelik ve yaşlanmak da ciltte leke oluşmasına neden olabilmektedir. Cilt lekelerinin tedavisinde mezoterapi, kimyasal peeling, kriyoterapi, PRP, lazer tedavisi ve dermapen gibi çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler kimileri tarafından tercih edilmekte kimileri ise bu yöntemlere başvurmak yerine leke giderici ürünler kullanmaktadır.

 

Leke Giderici Ürünler Nasıl Kullanılmalıdır?

 

Leke giderici ürünler genellikle sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanılmalıdır. Kremlerin akşam rutininin gece uyumadan önceki zamana denk getirilmesi önerilmektedir. Önerilen miktardaki krem parmak uçlarıyla masaj yapılarak cilde uygulanmalıdır. Leke kremleri uygulanırken güneşe çıkılmayan saatlerde uygulanmasına dikkat edilmelidir. Eğer güneşe maruz kalınacaksa mutlaka leke kreminden önce güneş koruyucu krem de sürülerek cilt desteklenmelidir. Leke kremlerinin düzenli kullanımda etkili olduğu bilinmektedir. Her gün kullanılmadığında bu tür kremlerin işe yaraması beklenilmemelidir. Leke giderici kremlerin içerikleri de mutlaka okunmalıdır çünkü her kremin içeriği birbirinden farklıdır ve krem sürüldüğünde cildin güneş ile kesinlikle temas etmemesi gerekmektedir. Bu tip durumlarda krem uygulandığında üstüne güneş koruyucu krem sürülmüş olsa da kesinlikle güneşe maruz kalınmamalıdır. Kremin içeriğinde böyle bir uyarı yoksa bile leke kreminden sonra güneşte çok fazla durulmamalıdır ancak acil bir durum söz konusuysa güneş kremi sürülerek dışarı çıkılabilir.

 

Cilt Lekesi Oluşmaması İçin Alınacak Önlemler

 

Ciltte oluşabilecek lekelerden korunmak için güneşe uzun süre maruz kalınmamalı, solaryumdan uzak durulmalı, sadece yaz aylarında değil her mevsim güneş koruyucu kremlerden yararlanılmalı, parfüm, kolonya, deodorant gibi ürünler cildin güneşi gören bölümlerine sıkılmamalı, kullanılan ilaçların yan etkileri mutlaka okunmalı, sivilce ve akneler sıkılmamalı, cilt temiz ve nemli tutulmalı ve günde en az 2 litre su içilmelidir. Bu önlemleri almak ciltte leke oluşumuna engel olmaktadır fakat genetik bir durum varsa ciltte lekelenme sorununun önüne geçmek zor olabilir.

 

Leke Giderici Ürün Önerileri

 

Leke giderici ürün kategorisinde pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Auriga, Avene, Bella B, Bioderma, Bionike, Caudalie, Cumlaude Lab, Darphin, Dermalogica, Dermaplus MD, Ducray, Esthederm, Isis Pharma, Jowae, La Roche Posay, Lierac, Nuxe, Skinceuticals, The Organic Pharmacy ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.