750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
53 Ürün

Makyaj Temizleme Suyu

 

Gün içinde kadınlar gerek iş hayatında gerekse sosyal hayatlarında kendilerini daha bakımlı, güzel ve özgüvenli hissetmek gibi çeşitli nedenlerle makyaj yaparlar. Yapılan makyajlar tercihe ya da ortama göre çok yoğun ya da hafif makyajlar olabilir. Makyaj ister hafif ister yoğun olsun günün sonunda çeşitli ürünlerle çıkartılması ve cildin arındırılması gerekir. Bu işlem için en etkili sonuç makyaj temizleme sularının kullanılmasıdır.

 

Makyaj temizleme suları cildi temizler ve arındırır. Bunların yanı sıra cildi besleyerek cildin parlamasına neden olur. Makyaj temizleme suları ovalama gerektirmediği için cildin tahriş olmasını engeller ve cildin sağlıklı görünümünü korumasına yardımcı olur.

 

Makyaj Temizleme Suları Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

 

Makyaj temizlemek, makyajdan sonra uygulanacak bakım rutini için önemli bir adımdır. Makyaj temizlenirken ne kadar çok doğru ürün kullanılırsa sonrasında gelen bakım için de o kadar etkili bir zemin hazırlanmış olur. Bu nedenle etkili sonuçlar alabilmek için makyaj temizleme suları da cilt tipine uygun seçilmelidir.

 

Kuru bir cilt için cildi nemlendirecek yapıda makyaj temizleme ürünleri tercih edilmelidir. Ciltteki pullanma ve kuruluğun giderilmesi için genellikle makyaj temizleme sütleri önerilir.

 

Yağlı ciltler, yağ ve sabun içermeyen makyaj temizleme ürünleri kullanmalıdır. Böylece bu ürünler ciltte parlamaya ve akneye sebep olmayacaktır. Karma ciltler, kuru olan kısımları daha çok kurutmayacak ve yağlı olan kısımları da daha fazla yağlandırmayacak ürünler tercih etmelidir. Makyaj temizleme ürünündeki yağ dengesinin sağlanması bu nedenle çok önemlidir. Alınacak olan ürünün karma ciltler için kullanılabiliyor olmasına ayrıca dikkat edilmelidir.

 

Makyaj Temizleme Suları Nasıl Kullanılır?

 

Makyajı temizlemek için temizleme pamuğuna üründen birkaç damla damlatılır ve masaj yaparak yumuşak hareketlerle yüze ve göz çevresine uygulanır. Makyaj çıkarıldıktan sonra ılık su ve yüz yıkama ürünleri ile kalıntıların temizlenmesi gerekir. Son olarak tonik ve nemlendirici bakım kremi uygulanarak makyaj temizleme rutini sona erdirilmelidir. Bu aşamalar ve seçilen doğru ürünler sayesinde ciltte kuruma, yağlanma, akne ve sivilce ve solgun görünüm gibi sorunlar en aza inecektir.

 

Makyaj Temizleme Suları Önerileri

 

Kaliteli bir makyaj temizleme suyu diğer cilt bakımı adımları için de önemli bir faktördür. Bu nedenle en çok tercih edilen makyaj temizleme suları arasında Avene, Bioderma, Caudalie, Darphin, Dermalogica, Embryolisse, Esthederm, La Roche Posay, Nuxe, Skinceuticals ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.