750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
97 Ürün

Saç Şekillendiriciler

 

Saçların istenilen şekli alması bazen bir soruna dönüşebilmektedir. Kadın ya da erkek, herkes saçlarının kolay şekil almasını ve havalı durmasını ister fakat bazı saç tipleri kolay şekil almaz, elektriklenir ve kabarır. Bu yüzden de istenilen görüntü elde edilemez. Saçların kabarması ve elektriklenmesinin en büyük nedeni saçların kuru olmasıdır çünkü kuru saçlar kabarmaya müsait saç tipleridir. Bu kabarmanın önüne geçmek için saçı beslemek gerekmektedir. Şekil almayan saçların kolay şekil alması için saç şekillendiriciler mevcuttur. Bu saç şekillendiriciler krem ya da sprey formlarında bulunmaktadır.

 

Saçların Kolay Şekil Alması İçin İpuçları

 

Kolay şekil almayan saçların nedenleri arasında stres, sigara, uykusuzluk, sağlıksız yaşam ve dengesiz beslenme sayılacağı gibi bu durum tamamen saç tipiyle de alakalı olabilir. Saçın kuru olması da kolaylıkla şekil almasını engellemektedir. Bu nedenle kuru saçı nemlendirerek beslemek gerekmektedir ve bu sadece şampuan ve kremlerle mümkün değildir. Banyodan çıktıktan sonra saçı hemen fön makinesiyle kurutmak yerine pamuklu bir tişörte sararak saçtaki fazla elektrik alınır. Bu işlemden sonra fön makinesiyle kurutmak saçların kolay şekil alması için daha sağlıklı olacaktır. Fön makinesi ile saç kurutulurken de yukarıdan aşağı doğru kurutulması gerekmektedir. Durulanmayan saç kremleri saçların kolay şekil alması için kurtarıcı bir yöntem olarak bilinmektedir. Duş sonrası saçlar nemliyken saçların uçlarına uygulanan bu kremler saçların elektriklenmesini ve kabarmasını önler. Ellerle bile saça kolaylıkla şekil verilebilir. Bunun gibi durulanmayan saç kremleri ya da spreyleri sadece nemli saça değil, kuru saça da uygulanmaktadır.

 

Durulanmayan Saç Şekillendiricileri Nasıl Seçilmelidir?

 

Saçları düz ve ince telli olanlar saçı ağırlaştırmayan hafif dokulu saç şekillendirici ürünler tercih etmelidir. Kıvırcık saçlı olanlar ise saçlarına göre bukle belirginleştirici kremler ya da spreyler tercih etmelidir. Yağlı saça sahip olanlar saçtaki yağ dengesini koruyacak ürünler kullanmalıdır. Kuru saça sahip olanlara ise ekstra nem dengesi sağlayacak ürünler önerilmektedir.

 

Saç Şekillendirici Ürün Önerileri

 

Saç şekillendirici ürünler arasında pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Dax, Druide, Hamadi, Klorane, Organix, Phyto, Rausch ve Toppik gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.