750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
6 Ürün

Dişlerde Sararmanın Nedenleri Nelerdir?

 

Dişlerdeki sararmanın en büyük nedeni sigara ve tütün kullanımıdır. Ancak kahve, kola, çay, şeker ve çikolata gibi gıdaların fazla tüketimi de dişlerde sararmaya neden olmaktadır. Düzenli diş bakımı yapılmadığı takdirde bu sararmanın önüne geçilemez. Bu nedenle diş ve ağız bakımı düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda dişlerdeki bu sararma, kalp ve böbreklerde farklı farklı sorunlara yol açabilmektedir. Dişlerde sararma meydana gelmesinin bir başka nedeni de genetik hastalıklar ya da hamilelik gibi geçici dönemlerde yaşanan hastalıklar olabilmektedir. Dişlerdeki sararmanın önüne geçmek için düzenli bir ağız bakımı yeterli olmayabilir ve ekstra olarak diş beyazlatma ürünlerinden yararlanılabilir.

 

Dişlerdeki Sararma Nasıl Önlenir?

 

Düzenli diş ve ağız bakımı yapılarak dişlerde sararma önlenmektedir. Bu düzenli bakıma ek olarak sigara, tütün, kafein, şeker ve çikolata tüketimi de mümkün olabildiğince azaltılmalıdır. Gün içinde en az 2 defa ve üçer dakika boyunca diş fırçalamak ağız ve diş sağlığının en önemli kuralıdır. Dişlerin tamamen temizlendiğinden emin olmak için ise mutlaka diş ipi kullanılmalıdır. Günde 2 kez ağız bakım ürünleri kullanmak da diş eti sararmasını önlemede ve ferah bir nefes için etkilidir. Sararan dişlerin beyazlatılması için kullanılan birtakım diş beyazlatma yöntemleri de mevcuttur. Dişlerde oluşan sararma ve lekeler için tercih edilen beyazlatma yöntemlerine ek olarak kişiye özel beyazlatma ya da kaplama öncesi ek tedaviler de gerekebilmektedir.

 

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

 

Diş beyazlatma konusunda tedavi yöntemleri olduğu gibi evde hazırlanacak doğal yöntemler de bulunmaktadır. Günde en az 2 kez diş fırçalamak oldukça etkilidir. Diş fırçalama işlemi düzenli yapılmadığı takdirde hiçbir işlem dişleri beyazlatma konusunda etkili olmayacaktır. Karbonat, tuz ve elma sirkesi karışımı, limon ve karbonat karışımı, karbonat, tarçın ve adaçayı karışımı, çilek ve muz kabuğu gibi gıdalar dişlerin beyazlatılmasında etkili olan doğal yöntemlerdir.

 

Diş Beyazlatma Ürün Önerileri

 

Diş beyazlatma konusunda pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Capitano, Plus White ve Rocs gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.