750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
652 Ürün

Makyaj Malzemeleri Nelerdir?
 

Makyaj; genellikle insanların kendilerini daha iyi hissetmek ve daha güzel görünmek adına kozmetik ürünlerle yaptıkları bir dizi uygulamadır. Güzel görünmek ve estetik kaygısı insanlığın ilk zamanlardan beri var olan bir durumdur. Milattan öncesinde bile kadınların ve erkeklerin gözlerine sürme çekerek gözlerini daha belirgin hale getirdikleri araştırmalarla kanıtlanmıştır. Kadınlar ise sarı nişasta kullanarak saçlarını boyamışlardır. Mısır kraliçesi Kleopatra makyaja düşkünlüğüyle bilinen kraliçelerden biridir. İlerleyen zamanlarda makyaj uygulamaları daha da gelişerek Avrupa’ya taşınmıştır. 17.yy.a kadar sadece asiller tarafından kullanılan makyaj, 17.yy.dan sonra tüm sosyal sınıflar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Fakat 20.yy.dan sonra kozmetik dalının alt dalı olan makyaj, kadınların da çalışma hayatında aktif rol alması ile ivme kazanarak ilerlemiştir. Bugünlerde makyaj yapmadan dışarı çıkan kadınlara neredeyse rastlamamaktayız. Bu durum makyaj malzemeleri ihtiyacını arttırınca her yeni gün bir başka marka ve makyaj malzemesi ile karşılaşır olduk. Bu makyaj malzemelerini gruplamak gerekirse göz makyajı, ten makyajı, dudak makyajı ve ojeler olarak gruplandırabiliriz.
 

Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Göz Makyajı Ürünleri Nelerdir?
 

Göz makyajı yapmak zor gibi görünse de püf noktalarını bildikten sonra aslında oldukça kolay bir işlemdir. Eğer göz kapağınız yağlıysa primer (makyaj bazı) kullanmalısınız fakat değilse concealer kullanmanız yeterli olacaktır. Makyaja başlarken baz olarak kullanacağınız rengi seçip fırça ile dairesel hareketlerle gözünüze oturtmalısınız. Makyajınız için kullanacağınız rengi baz renginizin üstüne ve göz kapağınızın katlanma bölgesine dağıtma fırçasıyla ve dairesel hareketlerle sürerek makyaj tonunuzu belirginleştirmelisiniz. Daha sonra temiz bir far fırçasıyla sürdüğünüz farı iyice dağıtmanız gerekir ki o göz alıcı görünüme ulaşabilesiniz. Göz pınarlarınıza uygulayacağınız aydınlatıcı, gözlerinizin daha parlak ve daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Far ve aydınlatıcı uygulama işlemlerinden sonra eyelinerınızı kirpik çizginize ince bir biçimde çekmelisiniz. Kirpiklerinize en son uygulayacağınız rimelle de makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Unutmayın, rimel uygulama işlemindeki püf nokta rimeli zikzak şeklinde sürmektir. Göz makyajınızda ihtiyacınız olan her şey JaneIredale, La RochePosey, Mavala, Perricone MD, Physicians Formula, TheOrganicPharmacy, Toppik, Young Blood markaları ile sagliksepeti.com’da!

Ten Makyajı Nasıl Yapılır? Ten Makyajı Ürünleri Nelerdir?

Cildi makyaja hazırlamak, kusursuz bir makyaj yapmanın en önemli adımıdır. Kullanacağınız ürünleri uygulamaya başlamadan önce makyaj bazı kullanmalısınız ki hem cildinizi nemlendirsin hem de cildinizin parlamasını engellesin. Cildinizde gizlemek istediğiniz bir kusurunuz varsa cilt ten renginize uyacak bir fondöten seçebilirsiniz. Fondöteni ıslak bir sünger yardımıyla yüzünüze dağıtırsanız daha iyi sonuç alırsınız. Eğer yorgunluğunuzu ve uykusuzluğunuzu gizlemek isterseniz göz altlarınız için kaliteli bir kapatıcı tercih edebilirsiniz. Bronzer ve allıklar ise cildinizin doğal ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olması için en sık tercih edilen ürünlerdendir. Tüm bu işlemlerden sonra kalıcılığı arttırmak için sabitleyici kullanmak ise makyajınıza yapacağınız son dokunuş olacaktır. Bu noktada transparan pudraları tercih edebilirsiniz. Ten makyajınız için ihtiyacınız olan her şey Bebak, Bionike, Caudalie, Darphin, Dermaplus MD, Dermoskin, Embryolisse, Heliocare, Incarose, JaneIredele, Jowae, La RochePosay, Lierac, M. Asam, Mavala, Nuxe, SallyHansen, Vıchy, Young Blood markaları ile sagliksepeti.com’da!

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır? Dudak Makyajı Ürünleri Nelerdir?

Dudak makyajınıza başlamadan önce dudaklarınızı nemlendirmeniz gerekir. Dudaklarınızı nemlendirmek için ise ilk olarak lipbalm uygulayarak başlamalısınız. Daha sonra rujunuzu uygulamadan önce dudak çevrenizi belirlemek için süreceğiniz ruj renginize uygun bir dudak kalemi kullanabilirsiniz. Dudaklarınızı daha büyük göstermek için dudak kaleminizi dudak çizginizin biraz dışından sürmelisiniz. Rujunuzu sürmeye dudaklarınızın ortasından başlayıp kenarlara doğru sürerek uygulamalısınız. Tercihinize göre dudaklarınızı aydınlatmak isterseniz dudaklarınızın tam ortasına aydınlatıcı sürebilirsiniz ya da mat bir görünüm için mat pudra uygulayabilirsiniz. Dudak makyajınız için ihtiyacınız olan her şey Embryolisse, JaneIredale, Perricone MD, Physcicians Formula, TheOrganicPharmacy, Vichy, Young Blood markaları ile sagliksepeti.com’da!

Oje & Oje Çıkarıcılar

Kadınların tutkusu olan oje, el ve ayak tırnaklarına sürülen boya biçimidir. Tırnağınıza ojeyi uygulamadan önce şeffaf koruyucu sürmek oje sürmenin püf noktaları arasındadır. Ojenizi taşırmadan sürdüğünüzde ise tırnaklarınız kusursuz bir görünüme sahip olacaktır. Haftada bir ojelerinizi çıkartıp yenileriyle değiştirebilirsiniz. Ojelerinizi yenilemeden önce tırnaklarınıza bakım yapmayı ve tırnaklarınızı havalandırmayı unutmayın. Oje ve oje çıkartıcıları için ihtiyacınız olan her şey Incia, Kalyon, Mavala, SallyHansen, SVR, UrgoFilmogel markaları ile sagliksepeti.com’da!

Makyaj Nasıl Temizlenir? Makyaj Temizleme Ürünleri

Makyaj yapmak kadar yaptığınız makyajı temizlemek de önemli bir adımdır. Yaptığınız makyajı cildinize zarar vermeden temizlemelisiniz ancak öncelikle makyajınızı hangi ürünle çıkartacağınızı belirlemelisiniz. Makyaj temizleme suları, jelleri ya da sütleri makyaj temizleme ürünleri kategorisinde yer almaktadır. Bu ürünlerden cilt tipinize uyan ve cildinize iyi gelen bir ürünü seçerek ılık su ile cildinize masaj yaparak dairesel hareketlerle makyajınızı temizlemelisiniz. Makyajınızı temizlemek için ihtiyacınız olan her şey Avene,Bebak, Bioder, Bioderma, Bionike, Caudalie, Darphin, Dermalogica, Embryolisse, Esthederm, Feetouch, Gülsha, Jowae, La RochePosay, Neutrogena, Nivea, Nuxe, Skinceuticals, Uriage, Vichy markaları ile sagliksepeti.com’da!