750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
273 Ürün

Güzel ve sağlıklı görünen bir cilt için ilk ve en önemli adım yüz temizliği olmalıdır. Temiz olan bir cilde daha sonrasında uygulanacak olan kremler, serumlar ya da yapılacak olan makyaj daha fazla etki edecektir. Yüz temizleme ürünleri olarak jeller, köpükler ve sabunlar gibi pek çok formda ürün bulunmaktadır. Bu ürünler cilt tipine uygun olarak seçilmeli ve doğru şekilde kullanılmalıdır. Hassas ciltler için özel olarak üretilmiş ürünler tercih edilmelidir. Kuru ciltler için ise nemlendirme özelliği olan yüz temizleme ürünleri kullanılmalıdır.

 

Yüz Temizleme Ürünleri Nasıl Seçilmelidir?

 

Kuru ciltler için jel yapıdaki yüz temizleme ürünleri önerilmektedir çünkü jel cildi derinlemesine arındırır ve ciltteki fazla yağı ve kiri temizler. Hassas ciltlerin ise yüz temizleme köpüğü ya da yüz temizleme suyu gibi hafif olan ürünleri kullanmaları gerekmektedir. Bu ürünler cildi ağırlaştırmadan nem sağlamakta ve ciltte kızarıklık gibi sorunların görülme oranını azaltmaktadır. Hassas ciltlerin dikkat etmesi gereken bir diğer özellik ise kullanacakları ürünün alkol içerikli olmamasıdır. Alkol içerikli ürünler hassas olan ciltte kızarıklık ve tahriş gibi sorunlara yol açabilmektedir. Karma ciltler ise süt formundaki yüz temizleme ürünlerini tercih etmelidir çünkü süt yapıdaki ürünler ciltteki yağ dengesini düzenlemektedir. Yağlı bir cilde sahip kişilere de jel, köpük ya da kükürtlü temizleyicilerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

 

Yüz Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Yüz sabah ve akşam olarak günde iki kez yıkanmalıdır. Bunun dışında daha fazla yıkanması önerilmemektedir. Yüze uygulanan ürünün iyice temizlenmesi için bol suyla uzun süre durulanması ve yüze temas edecek suyun ılık olması gerekmektedir çünkü sıcak su yüzü kurutmakta, soğuk ise yüzdeki kirlerin temizlenmesini engellemektedir. Yüze nemlendirici uygulanmadan önce yüz çok kurutulmamalı ve nemli bırakılmalıdır. Cilt yıkandıktan sonra yüzün gerilmesine fırsat vermeden hemen nemlendirilmesi önemlidir.

 

Yüz Temizleme Ürünleri Önerileri

 

Yüz temizleme ürünleri arasında pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Avene, Bella B, Bioderma, Bionike, Caudalie, Darphin, Dermalogica, Dermoskin, Embryolisse, Esthederm, La Roche Posay, Lierac, Skinceuticals, The Organic Pharmacy ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.