750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
410 Ürün

En İyi Güneş Kremi Ürünleri ve Güneş Koruyucu Ürünler

Güneş her ne kadar D vitamini sağlasa ve kemiklere iyi gelse de zararlı ışınlara da sahiptir. UV (Ultraviyole) ışınları bu zararlı ışınlardan bazılarıdır. Cildi bu zararlı ışınlardan korumak için 11.00 ile 14.00 arasında güneş ışınlarına pek maruz kalmamak gibi dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır ve bu duruma özellikle yaz aylarında daha çok dikkat edilmelidir. Cildi güneşten korumak için alınacak en etkili önlem güneş ışınlarının en yoğun olduğu saatlerde güneş ışınlarına maruz kalmamaya çalışmak olsa da buna mecbur kalındığı durumlarda mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Güneş ürünlerine sagliksepeti.com üzerinden erişim sağlayabilmek mümkün.

Yüz İçin Güneş Kremi

Yüz, güneş ışınlarına en çok maruz kalan bölgedir. Özellikle yaz aylarında, giyilen kıyafetler vücudun sadece belirli kısımlarını güneşin zararlı ışınlarından koruyabilir. Fakat yüz tamamen korunmasız olduğundan güneş ışınlarından korumak için 50 faktör güneş koruyuculardan yardım almak gerekmektedir. Bu tam koruma, cildi güneş yanıklarından, güneşin bırakacağı lekelerden koruyacağı gibi ilerleyen yaşlarda cilt ve deri kanserinden de koruyacaktır. Yüz sadece yaz aylarında değil kış aylarında da güneşin zararlı ışınlarından korunmalıdır. Kış aylarında güneşin etkisiz olduğu düşünülebilir, bu aylarda güneş yaz aylarındaki gibi etkili değildir ancak yine de zararlı ışınlar cilde zarar verebilir. Bu nedenle Alldermo, Avene, Bioderma, Bionike, Caudalie, Darphin, Esthederm, La Roche Posay, Sebamed, Solante, Uriage, Vichy markalı yüz güneş koruyucuların yaz veya kış demeden kullanılması tavsiye edilmektedir.

Vücut Güneş Kremleri

Vücut güneş kremleri seçilirken cilt tipine ve cilt rengine uygun ürünler seçilmelidir. Cilt rengi açıksa yüksek koruma güneş kremleri, cilt rengi orta ise normal koruma güneş kremleri, cilt rengi koyuysa düşük koruma güneş kremleri tercih edilmelidir. Burada önemli bir diğer püf nokta ise yüze ve vücuda uygulanan güneş kremlerini ayırmak olacaktır. Çünkü vücuda uygulanan kremler alkol bazlıdır ve bu kremler yüze uygulandığı zaman yüz derisini kurutabilir ve egzamaya neden olabilir. Vücut güneş kremleri ile ilgili ikinci bir püf nokta ise yaz aylarında güneşlenirken vücut kremini plajda sürmemektir. Vücut kremi mümkünse plaja inmeden 20-30 dakika önce sürülmelidir. Alldermo, Avene, Babe, Bebak, Bioderma, Darphin, Daylong, Ducray, Esthederm, La Roche Posay, Sebamed gibi vücut güneş kremleri markaları sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.
 

Bebek ve Çocuk Güneş Kremleri
 

Bebek ve çocukların ciltlerinin çok hassas olması nedeniyle yetişkinler için önerilen güneş kremleri bebek ve çocuklar için önerilmemektedir. Bebek ve çocuk güneş kremleri, çocuk ve bebeklerin ciltlerine uygun üretilmiş olmalıdır ve ebeveynler güneş kremi alırken bu noktaya özen göstermelidir. Güneş kreminin 50 faktörlü tam koruma sağlaması da çok önemlidir. Çocuklara güneş kremi uygularken dikkat edilmesi gereken püf nokta ise çocukları güneşe çıkarmadan 20 dakika önce sürülmesidir. Çocukların alınlarına, yanaklarına ve dudak çevrelerine daha fazla güneş kremi uygulanmalıdır çünkü hem yüz daha hassastır hem de güneşe en çok maruz kalan bölgedir. Her ne kadar güneş kremi uygulanmış olsa da çocukların güneşin zararlı ışınlarından olabildiğince korunması gerektiği unutulmamalıdır. Alldermo, Avene, Bioderma, La Roche Posay, Mustela, Sebamed, Vichy markalı ürünlerle çocuklar için en uygun güneş kremleri Sağlık Sepeti’nde yer almaktadır.
 

Bronzlaştırıcılar
 

Yaz aylarında bronzlaşmak isteyen insanların sayısı oldukça fazladır. İnsanlar bütün bir yıl çalıştıktan sonra yaz aylarını güneşin altında keyif yaparak, dinlenerek ve bronzlaşarak geçirmek isteyebilirler. Fakat bazı insanlar için bronzlaşmak o kadar da kolay değildir. Cilt tipleri hemen bronzlaşmaya müsaade etmeyebilir. Bronzlaşma konusunda sorun yaşayanlar için bronzlaştırıcı ürünler bulunmaktadır.
 

Güneş Sonrası Bakım
 

Güneş kremi kullanılmış olsa bile güneşe çıktıktan sonra güneş sonrası bakım kremi uygulanması da önerilmektedir. Güneş sonrası ciltte kızarıklık ve ısınma sebebiyle gerginlik oluşabilir. Bunların giderilmesi için güneş sonrası bakım kremleri ile cildi nemlendirmek gerekmektedir. Bu adım cildin kurumaması ve bronzluğun kalıcı olması için atlanmaması gereken bir adımdır. Avene, Bebak, Bioderma, Esthederm, La Roche Posay, Lierac, Nuxe, Sebamed markaları ile güneş sonrası da cilde iyi bakılması gerekmektedir. Tüm bu markalara sagliksepeti.com üzerinden erişim sağlanabilir. Renkli güneş ürünleri  cilt tonunu eşitler ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlar. Hem fondöten hem de güneşten koruyucu bir ürün olarak renkli güneş ürünleri tercih edilebilir.