750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
78 Ürün

Göz Makyajı

 

Göz makyajı, buğulu göz makyajı, doğal göz makyajı gibi çeşitli tarzları olan bir makyaj türüdür. Göz makyajı da diğer makyaj türleri gibi birtakım ekipmanlar gerektirir. Göz makyajı için fırçalar, far makyaj paletleri, göz kalemleri ve göz makyajı temizleme ürünleri gibi pek çok ürün bulunmaktadır. İyi bir göz makyajı yapmak için ise öncelikle bu ürünlerin hemen hemen hepsine sahip olmak gerekmektedir.

 

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Göz makyajının pek çok çeşidi vardır. Buğulu göz makyajı ya da doğal tonlarda göz makyajı bunlardan bazılarıdır. Hangi çeşit göz makyajı yapılırsa yapılsın makyajın olabildiğince kusursuz olması için belli başlı bazı adımlar vardır. Bu adımlar uygulanarak kusursuz bir göz makyajı yapabilmek mümkündür. Göz makyajı yapmak için ilk adım, makyaj bazı kullanarak göz makyajının sabitlenmesini ve makyajın uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktır. Makyaj bazı sadece göz makyajı yapılırken değil, ten makyajı yapılırken de kullanılır. Göz makyajı için makyaja başlamadan zemin hazırlamak gerekmektedir. Bunun için orta tonlarda seçilen bir renk far fırçası yardımı ile tüm göz kapağına uygulanmalıdır. Üçüncü aşama ise belirginleştirme aşamasıdır. Seçilen koyu renk ton bir dağıtma fırçası ile göz kapağının katlanma aşamasına uygulanır. Bu adım sayesinde göz makyajına derinlik kazandırılır. Göz makyajının profesyonel görünmesi için önemli püf noktalarından biri ise renk geçişlerinin belli olmamasıdır. Bu nedenle dağıtma işlemi göz makyajında oldukça önemlidir. Gözleri olduğundan daha iri ve belirgin göstermek için de göz pınarlarına aydınlatıcı sürmek ihmal edilmemelidir. Gözlerdeki belirginlik arttırılmak isteniyorsa eyeliner ya da göz kalemi kullanılabilir. Son adım olarak ise etkili bakışlar için kirpikler unutulmamalıdır. Kirpikler için belirginleştirici bir maskara seçip göz makyajı tamamlanmalıdır.

 

Göz Makyajı Nasıl Temizlenmelidir?

 

Göz makyajının uygulanması kadar doğru şekilde temizlenmesi de oldukça önemlidir. Gözler vücuttaki en hassas bölgelerden biri olduğu için göz makyajı temizlenirken çok sert hareket edilmemeli ve makyaj hassas bir şekilde temizlenmelidir. Farklı formlarda bulunan göz makyajı temizleme ürünlerinden bir miktar temizleme pamuğuna dökülerek gözler dairesel hareketlerle nazikçe silinmelidir. Rimel temizlenirken ise yine oldukça nazik olunmalıdır. Sert hareketlerle kirpikleri ovalamak kirpiklerin dökülmesine ve zarar görmesine neden olur. Bu yüzden seçilen makyaj temizleme ürününün suya dayanıklı ve yağlı bir yapıda olmasına özen gösterilmelidir.

 

Göz Makyajı Ürün Önerileri

 

Göz makyajı ürünleri arasında pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Jane Iredale, La Roche Posay, Mavala, Perricone MD, Physicians Formula, The Organic Pharmacy, Toppik ve Young Blood gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.