750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
128 Ürün

Parfüm, Deodorant ve Roll-On

 

Hangi mevsim olursa olsun güzel kokmak için çeşitli parfümler tercih edilmektedir. Kadın ve erkekler tarafından sıkça tercih edilen parfümler seçilirken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar yer almaktadır.

 

Doğru Parfüm Nasıl Seçilmelidir?

 

Parfüm seçiminden önce sevilen kokular belirlenmelidir ve yaz mevsiminde kullanılan parfüm ile kış mevsiminde kullanılan parfüm aynı olmamalıdır. Yazın hava sıcak olduğu için daha ferah ve ağırlaştırmayan parfümler tercih edilmelidir. Kışın ise daha odunsu ve baharatlı kokular tercih edilebilir. Aynı ayrım gündüz ve gece için de yapılabilir.

 

Parfüm seçerken cilt tipi de önemli bir noktadır. Kuru ciltlere uygulanan parfümler çok kalıcı olmadıkları için belirgin notalara sahip parfümler kuru ciltler için seçilmelidir. Yağlı ciltler için ise ağırlaşmadan uzun süre kalacağı için narenciye kokuları önerilmektedir.

 

Parfümün nasıl koktuğu tene sıkıldığında anlaşılır fakat birden fazla koku aynı bileğe sıkılmamalıdır çünkü bu kokuların karışmasına neden olacaktır. Parfüm alışverişine gidildiği zaman koku içeren krem ve losyon gibi ürünlerin sürülmemesi kokuların karışmaması açısından önemlidir. Doğru kokuyu bulmanın sabır ve zaman isteyen bir durum olduğu da unutulmamalıdır.

 

Parfüm Nasıl Kullanılır?

 

Parfüm, temiz bir cilde ve vücut ısısının fazla olduğu çene, kulak arkası, bilek, omuz ve boyun gibi bölgelere sıkılarak uygulanmalıdır. Cildi hassas olan kişiler parfümü kıyafetlerine de uygulayabilir. Ancak güneşe çıkarken parfüm kullanımına dikkat edilmediği takdirde kıyafetlerde leke bırakabilir.

 

Deodorant

 

Deodorantlar parfümlere ek olarak hem güzel koku vermek hem de terlemeyi önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Bu nedenle deodorantlar direkt çıplak tene sıkılmalıdır. Ter bezlerinin yoğun olduğu koltuk altları deodorant sıkmak için en ideal yerdir.

 

Kıyafetlere sıkılan deodorantlar pek bir etki yaratmamaktadır. Hassas ciltler kendi cilt tipleri için özel olarak üretilmiş deodorantları tercih etmelidir. Deodorantlar sprey ve roll-on olarak ikiye ayrılmaktadır.

 

Deodorantlar Nasıl Sıkılmalıdır?

 

Sprey deodorantlar temiz ve kuru bir cilde 15 cm uzaktan koltuk altına sıkılmalıdır. Duş sonrası kullanılabildiği gibi istenilen ve ihtiyaç duyulan her an deodorantlardan faydalanılabilir.

 

Roll-On

 

Roll-on deodorantların da amacı sprey deodorantlar gibi ter kokusunu önlemektir. Roll-on deodorantlar da çıplak tene ve koltuk altına sürülerek uygulanmalıdır. Hassas ciltlerin roll-on seçimine dikkat etmesi önerilmektedir.

 

Parfüm, Deodorant ve Roll-On Önerileri

 

Parfüm, deodorant ve roll-on için seçilen marka ve ürünlerin kaliteli olması ciltte leke ya da kaşıntı yapmaması açısından önemlidir. En sık tercih edilen parfüm, deodorant ve roll on markaları arasında Bioderma, Caudalie, Dermalogica, Ducray, Esthederm, Florame, Incia, Nuxe, Sebamed ve The Organic Pharmacy gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.