750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
64 Ürün

Ağız Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Ağız bakımı, sağlıklı bir ağız ve sağlıklı dişler için özen gösterilmesi gereken bir konudur. Ağız bakımına özen gösterilmediği takdirde hem sağlık olumsuz etkilenecek hem de çirkin ve bakımsız bir görüntü oluşacaktır. Etkili ağız ve diş sağlığı bakımının yapılması için belirli adımları izlemek gerekmektedir.

 

Ağız Bakımı İçin İzlenecek Adımlar

 

Diş ve diş etlerinin sağlığının korunması için florürlü bir diş macunu ve yumuşak kıllı bir diş fırçası ile dişler günde en az 2 kez yukarı ve aşağı hareketlerle 3 dakika boyunca fırçalanmalıdır. Her bir dişin ön ve arka yüzeyi ile çiğneme yüzeylerinin yeterli miktarda fırçalandığından emin olunmalıdır. Diş fırçası ya da dil temizleyici yardımı ile dil temizliği de ihmal edilmemelidir. Plak ya da tartar gibi oluşumların önüne geçilmesi için günde bir kere diş ipi kullanılarak diş aralarında kalan yemek kırıntıları temizlenmelidir. Diş fırçalama işlemi bittikten sonra daha etkili bir ağız temizliği için ağız temizleme suları ve gargaralardan yararlanılmalıdır. Dişlerde çürük oluşumunu hızlandırdığı için asitli ve şekerli gıda tüketimi en aza indirilmelidir. Aşırı kahve, çay ve sigara tüketimi dişlerde lekelere ve sararmalara sebep olur. Bu nedenle bu gıdaların tüketimi de minimum düzeyde tutulmalıdır. 6 ayda bir diş muayenesi yaptırılmalıdır.

 

Ağız Temizleme Suları ve Gargaraların Faydaları

 

Dişlerde çok fazla bakteri plağı ve zararlı bileşen oluşur. Ağız bakım suları bu zararlı bileşen ve bakteri plaklarına karşı koruma sağlar. Düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanımı sonrasında ağız temizleme suları ile gargara yapıldığında nefes tazelenir ve ağız kokusu engellenir.

 

Ağız Temizleme Suları Nasıl Kullanılır?

 

Ağız temizleme suları günde iki kez diş fırçalama işleminden sonra kullanılmalıdır. Bir ölçek ağız temizleme suyu ağza alınarak yaklaşık 30-40 saniye boyunca ağız iyice çalkalanmalıdır. Ürünün yutulmaması önemlidir. Buna dikkat edilmelidir. Ürünün tadı ilk zam anlarda kötü gelebilir, bu nedenle alışma süresi için ilk zamanlar daha az miktarda ürünün daha kısa süre ile çalkalanması önerilmektedir. Daha sonra yavaş yavaş miktar ve süre arttırılmalıdır.

 

Ağız Temizleme & Gargara Ürün Önerileri

 

Ağız temizleme & gargara ürünleri arasında pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Aftadur, Capitano, Corega, Curaprox, Dermoes, Elmex, Eludril, Freshies, Listerine, Oral B, Oxyfresh ve Pierre Fabre Oral Care gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.