750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
231 Ürün

Cilt Bakım Serumları Nedir? Cilt Bakım Serumları Ne İşe Yarar?

 

Cilt serumları, cilt temizliği yapıldıktan sonra kremler ve nemlendiriciler yerine kullanılan ve cilt tarafından daha çabuk emilen ürünler olarak adlandırılır. Cilt serumları sıvı formda olup cilde derinlemesine etki etmektedir. Cilde hızlı etki etmesi ve çabuk emilmesi nedeniyle cilt bakım ürünleri arasında serumlar daha fazla tercih edilmektedir.

 

Cilt bakım serumları içerdiği ürünlere göre cildin ihtiyacı olan bakımları yapmaktadır. Bu serumlar bakım yapmak için vitaminler ya da antioksidan içeriklerine, nemlendirmek için ekstra nem içeriklerine ya da farklı bir bakım için farklı içeriklere sahip olabilmektedir. Cilt kırışıklığı problemi için ise en etkili kozmetik ürünlerin serumlar olduğu bilinmektedir.

 

Cilt Bakım Serumlarının Faydaları Nelerdir?

 

Cilt bakım serumları sıvı formda bulundukları için cilt tarafından daha çabuk emilmekte ve bu nedenle diğer kremlere göre cildi daha iyi beslemektedir. Ciltteki kırışıklıkları giderme konusunda en etkili yöntemin cilt bakım serumları olduğu bilinmektedir. Cildin ihtiyaç duyduğu bakıma göre tüm vitaminleri sağlamakta ve ihtiyaç duyulan bakımı yapmaktadır. Serumlar cildin nemini muhafaza eder, cildi sıkılaştırır, gençleştirir ve güzelleştirir. Ayrıca cilt bakım serumları içerdiği değerli yağlar ile cildin ışıl ışıl parlamasına yardımcı olmaktadır.

 

Cilt Bakım Serumları Nasıl Seçilmelidir?

 

Cilt bakım serumları cildin sahip olduğu sorunlara göre seçilmektedir. Eğer ciltte kuruluk sorunu varsa ekstra nem ve yağ içeren serumlar tercih edilmelidir. Eğer ciltte yağlanma sorunu varsa salisilik asit ya da glikolik asit içeren serumlar kullanılmalıdır. Eğer ciltte kırışıklık sorunu var ise vitaminler içeren serumlara yönelinmelidir.

 

Cilt Bakım Serumları Nasıl Uygulanmalıdır?

 

Cilt bakım serumları sabah ve akşam olmak üzere temiz cilde uygulanmalıdır. Ürünün ambalajında belirtilen miktarda serum parmak uçlarıyla yüz bölgesine ve göz çevresine masaj yaparak uygulanmalıdır. Serum uygulandıktan sonra nemlendirici krem ve gece kremi uygulanabilir. Daha etkili ve iyi bir sonuç için serumların düzenli bir rutin halinde kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

 

Cilt bakım serumları konusunda yanlış olan bir algı ise serumların 30’lu yaşlardan sonra kullanılması gerektiği algısıdır. 20’li yaşlarda bile ciltte kırışıklık ve yaşlanma belirtisi görülebilir bu nedenle bu yaşlarda da serum kullanılmaya başlanabilir. Uzmanlara göre 25 yaşından itibaren herkesin serum kullanabileceği belirtilmektedir. Cilt yaşlanırken 27-28 yaşlarında belirti göstermeye başlar ve bu yaşlarda kullanılmaya başlanan serumlar yaşlanmayı önleme niteliğindedir. İlerleyen yaşlarda daha yoğun daha farklı içeriklere sahip serumlar tercih edilmelidir.

 

Cilt Bakım Serumu Önerileri

 

Cilt bakım serumları farklı cilt sorunlarına göre ve farklı içeriklerde üretildikleri için marka çeşitliliği fazla olan bir kozmetik ürünüdür. En sık tercih edilen cilt bakım serumu markaları arasında Auriga, Avene, Bioderma, Caudalie, Darphin, Dermalogica, Esthederm, La Roche Posay, Lierac,  Nuxe, Skinceuticals, The Organic Pharmacy ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.