750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
60 Ürün

Masaj ve Bakım Yağları Nedir?

 

Gün içinde vücut, iş gereği yapılan aktiviteler, stres ya da yorgunluk gibi faktörlerden ötürü zaman zaman kasılır ve ağrılar görülür. Bu kasılma ve ağrıların giderilmesi için insanlar, çareyi ağrılı bölgelerine masaj yapmakta bulurlar. Masaj, özel masaj salonlarına gidilerek yapılabildiği gibi evde tek başına ya da birilerinden yardım alınarak da yapılabilmektedir. Masaj esnasında sürtünmeyi, vücuttaki zedelenmeyi ya da vücudun ihtiyaç duyduğu bakımın sağlanabilmesi için masaj ve bakım yağlarından faydalanılması önerilmektedir.

Bakım yağları da vücudun ihtiyacına göre farklılık göstermektedir. Kuru olan vücudun nem dengesinin kazandırılması için ayrı bir bakım yağına ihtiyaç duyulurken çatlaklara sahip bir vücuda bakım yapması için de daha farklı içeriklerdeki bakım yağlarına başvurulabilir. Bu nedenle bakım yağları seçilirken kişiler vücutlarını tanımalı ve ihtiyaç duydukları bakım yağlarını satın almalılar. Satın alınan bakım yağları ise içeriğinde önerilen kullanım talimatına göre uygulanmalıdır.

 

Masaj Yağı Çeşitleri ve Faydaları Nelerdir?

 

Masaj yağları, baz yağlar ve aromaterapi yağları olarak ikiye ayrılmaktadır. Baz yağlar olarak adlandırılan grup temel yağlardır ve yağların içeriklerine göre çeşitli faydaları bulunmaktadır.

 

Baz Yağlar

 

Badem yağı, kolay yayıldığı ve çok besleyici bir yağ olduğu için en sık tercih edilen masaj yağı olarak öne çıkmaktadır. Üzüm çekirdeği yağı da masaj için popüler olan bir baz yağ çeşididir. Badem yağı gibi üzüm çekirdeği yağı da cildi besler ve vücuda uygulandıktan sonra yağlı bir his bırakmaz. Bu nedenle fiyatı badem yağına göre biraz daha yüksektir. Baz yağlar arasında yer alan ayçiçek yağı da kolayca yayılan bir yağdır ve uygulandıktan sonra vücutta fazlaca yağlılık hissi bırakır.

 

Aromaterapi Yağlar

 

Aromaterapi yağlar vücut üzerinde derin etkileri olan çeşitli bitki ve meyvelerden elde edilen konsantre esanslar olarak adlandırılır. Lavanta yağı en çok bilinen ve en fazla tercih edilen aroma terapi yağlardan biridir. Lavanta, zihni rahatlatarak sakinleştirdiği gibi ağrıların azalması konusunda da etkili bir yağdır. Ylang ylang yağı ise kan dolaşımını hızlandırır, ağrıyı azaltır ve sinirlerin gevşemesine katkı sağlar. Bu yağ akne ve sivilceleri azaltmaya ve kuru cilt sorunlarını azaltmaya yardımcı olduğu için de tüm cilt tipleri üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Çay ağacı yağı, antiseptik özelliği olan ve solunumu rahatlatan bir yağdır. Masaj esnasında hasarlı derinin iyileşmesine de katkı sağlamaktadır. Okaliptüs yağı, kas spazmları ve burkulmaların tedavisinde kullanıldığı gibi cilt problemlerine de yardımcı olmaktadır. Tıkalı burunları açma konusunda da iyi bir etkiye sahiptir.

 

Masaj ve Bakım Yağı Önerileri

 

Masaj ve bakım yağları alanında da pek çok marka bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Alchemlife, Bio Oil, Caudalie, Darphin, Esthederm, La Roche Posay, Nuxe ve The Organic Pharmacy gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.