750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
43 Ürün

Bebek Alışverişinde Bulunması Gereken Araç Gereçler

 

Bebek alışverişi yapmak belki de dikkat gerektiren en önemli alışveriştir. Çünkü dünyaya gelecek olan bebek çok hassastır ve bu nedenle alınacak her eşyanın onun hassas yapısına uygun olmasına özen gösterilmelidir. Kıyafetlerinden banyo alışverişine, beslenme ihtiyaçlarından bebek bakım ürünlerine kadar akla gelebilecek bütün bebek araç gereçleri bu listede olmalıdır.

 

Bebek Kıyafetleri

 

Bebek kıyafeti alışverişinde alınacak olan ürünlerin %100 pamuklu ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Hassas olan bebek vücudu pamuk içeriği olmayan ya da pamuk içeriği az olan kıyafetlere karşı alerjik reaksiyon gösterebilir. Bebekler çok çabuk büyüdükleri için her ay yeni kıyafet alınmasına gerek yok fakat yenidoğan bebekler için çok sayıda 0-3 ve 3-6 aylık kıyafetler alınabilir, böylece sık sık kıyafet yıkama sorunu hafifletilmiş olur. Yenidoğan kıyafetlerinde zıbın, tulum, çorap, bebek takımı, penye şapka ve pamuklu yelek gibi kıyafetler bulunmalıdır.

 

Bebek Banyo Seti

 

Bebeğe banyo yaptırmak da pek çok ürün gerektiren bir işlemdir. Bebekler yetişkinlerin kullandığı banyo lifleri, sabun ya da şampuanlarla yıkanmamalıdır. Bebek banyosu için pamuklu bez ya da bebekler için özel olarak üretilmiş banyo süngeri, banyo havlusu, başı için pamuklu bir kurulama mendili, bebeklere özel olarak üretilmiş sabun ve banyo küveti gibi ürünler ihtiyaç duyulan araç gereçler arasındadır. Beslenme İhtiyacı Bebekler ilk 6 ay sadece anne sütü içmelidir fakat annenin emzirmek için herhangi bir sorunu varsa ya da çalışan bir anne ise sütünü sağarak bebeğine içirebilir ya da hazır mamalar kullanabilir. Bunun için de ihtiyaç duyulan bazı gereçler vardır. Göğüs pompası sütü göğüsten sağmak için ihtiyaç duyulan bir alettir. Sağılan süt bebeğe verilme zamanına kadar buzdolabında saklanmalıdır. Bu nedenle süt saklama poşetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bebeğe süt ya da mama verirken ise ihtiyaç duyulan ürünler biberonlardır. Bu noktada biberonların uçlarının göğüs ucu yumuşaklığında olmasına özen gösterilmelidir.

 

Bebek Bakım Ürünleri

 

Bebeklerin bakımı doğal ve paraben içermeyen ürünlerle yapılmalıdır. Bebek bakımında ihtiyaç duyulan ürünler; göbek oyuntulu bebek bezi, temizleme pamuğu ya da ıslak mendil, alt değiştirme örtüsü, pişik kremi, tırnak makası ve bebek saç fırçası gibi ürünlerdir. Diğer İhtiyaçlar Bütün bu ürünler dışında bebeklerin uykuda emiyormuş hissine kapılıp daha rahat uyumaları için emzik gibi ürünlere de ihtiyaç olabilir. Emzikle birlikte emzik askısı ya da emzik kutusu da ihtiyaçlar dahilinde olan ürünler arasındadır. Biberonlar ve biberon uçları annelerin bebekleri için çok sık tercih ettikleri ürünlerdir. Biberon uçlarının yumuşak olmalarına da ayrıca dikkat edilmelidir.

 

Bebek Araç Gereçleri Ürün Önerileri

 

Bebek araç gereçleri kategorisinde pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Avent, Bebedor, Huggies, Konjak, Medela, Mustela, Otribebe, Tomme Tippe ve Wee Baby gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.