750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
436 Ürün

Anne ve Bebek Gıda Takviyeleri Hangileridir?

 

Anne olmak şüphesiz bu dünyadaki en çok sorumluluk isteyen görevlerden birisidir. Dünyaya yeni bir can getirmek ve bir bebeği büyütmenin sorumluluğunu almak güzel olduğu kadar da sancılı bir süreçtir. Bu sürecin kolay ve rahat bir şekilde geçebilmesi için annenin hem hamilelik döneminde hem de doğumdan sonraki ilk yıl çok dikkatli olması gerekmektedir. Hamilelik sırasında annenin hem kendi sağlığına ve bedenine hem de bebeğinin sağlığına özen göstermesi gerekmektedir. Hepinizin bildiği gibi hamilelik, bedende çatlaklara, kilo almaya, dudaklarda kurumaya, ayaklarda ağrı ve şişmelere neden olur. Fakat alacağınız birtakım önlemlerle bu geçici sorunlara çözüm bulabilirsiniz. Peki, bu önlemler nelerdir?

 

Hamilelikte Kullanılan Vitamin ve Takviyeler

 

Hamile olan annelerin öncelikli olarak beslenmelerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Sağlıklı ve düzenli beslenen bir annenin dünyaya getireceği bebek de başka herhangi bir sıkıntı olmadığı sürece sağlıklı olacaktır. Bebeğin ve bedeninin sağlığını ön plana aldıktan sonra eski formunu veya görünümünü kaybeden vücudu için de birtakım önlemler alması annenin doğum sonrası kendini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır. Hamilelikle birlikte artmaya başlayan kilolar karın bölgesinde çatlaklara sebep olmaktadır. Oluşacak olan çatlakları anne bakım ürünleri ile önlemeniz mümkündür. Bu alanda birçok losyon, krem ve yağ çeşitleri mevcuttur. Hamilelikte, vücutta değişen tek şey kilo olmadığı gibi el ve ayakta ağrılar ve şişlikler de görülebilir. Aynı zamanda dudaklarda kuruma ve saçlarda dökülme de görülebilir. Yaşanan bu değişimler için bitkisel ürünler kullanmak hamilelikte size oldukça yardımcı olacaktır. Alldermo, Babe, Bella B, Burts-bees, Hipp, Lierac, Mustela, Vitabiotics, Weleda, Zade-Vital markaları hamilelik döneminde anne adaylarının sorunlarına yardımcı olur.

 

Doğum Sonrası Kullanılabilen Takviyeler

 

Hamilelik sürecini başarılı bir şekilde atlattıktan sonra şimdi bebeğinizi kucağınıza alma vakti. Artık işler çok daha farklı. Şimdi hem kendinize hem de bebeğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu dönemde anne sütü oldukça önem teşkil eden bir konudur; eğer anneler bebeklerini emzirebiliyorlarsa mutlaka emzirmelidir. Emziren annelerin ihtiyaçlarının değişmesi de beklenen bir durumdur. Emzirmeden dolayı göğüste oluşabilecek yaralar için emilebilir kremler, göğüs pedleri, göğüs ucu koruyucu, anne sütünü arttırıcı bitkisel çaylar, bebeklerdeki gaz problemini azaltmak için annenin içmesi gereken bitki çayları gibi ürünler annenin doğum sonrası ihtiyaçlarını kapsamaktadır.
Bu ihtiyaçlar için Avent, Bebedor, Chicco, Dalin, Hidroten, Humana, Hünnap, Incia, Lansinoh, Lux, Mamsel, Mycey, Nutricia, Uni Baby, Wee Baby markalarının ürünlerine bakabilirsiniz. sağlıksepeti güvencesiyle bu markaların tamamına güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Bebek Bakım Ürünleri Nelerdir?

 

Bebeklerin ciltleri çok hassas olduğu için bakımlarına ve bakımlarında kullanılacak ürünlere ayrıca özen gösterilmelidir. Tüm anne-babalar bebek bakımı için titizlik göstermekte ve doğal bebek bakım ürünleri için bolca araştırma yapmaktadır. Anne-babalar bebekleri için pişik önleyici kremlerin, bebeklerinin vücutlarını silmek için kullanacakları ıslak mendillerin, banyoları için kullanılan tüm ürünlerin ve masaj yağlarının paraben ve kimyasal içermemesi için oldukça titiz davranmaktadır. Bebeklerin sağlığı için kimyasal içermeyen ürünlerin markaları şu şekildedir: Abdiibrahim, Alldermo, Babe, Bebeten, Beisya, Bella B, Bepanthol, Bioderma, Burts Bees, Chicco, Cotoneve, Dalin, Sudocrem, Sebamed, Uni Baby, Wee Baby. Anne-babalar bebeklerinin bakım ihtiyaçları için en çok bu markaları tercih etmektedirler. 
 

Bebek Beslenmesi Ürünleri Nelerdir?


Bebekler için ilk 6 ay anne sütünün çok önemli olduğu bilinmektedir. Anneler, eğer emzirmelerine engel olan bir durum yok ise mutlaka ilk 6 ay bebeklerini emzirmelidir. Fakat eğer emziremiyorlarsa, anne sütüne çok yakın besin değerleri olan yeni doğan bebek mamaları da mevcuttur. Annelerin, bebeklerinin gelişimine ve büyümesine göre mama seçimine dikkat etmeleri gerekmektedir. Bebek mamalarında da çok fazla seçenek bulunmaktadır. İlk zamanlarda bebeklerinin ihtiyacını anlamak zor olsa da anneler, zamanla bebekleri için en doğru mamayı bulacaktır. Bebek beslenmesinde ek gıda da çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Uzmanlar, 5. aydan sonra ek gıdaya geçilebileceğini dile getirmektedir. Ek gıda sürecinde katı meyve suları, devam sütleri, ev yapımı yoğurtlar ve organik mamalar gibi doğal besinler önerilmektedir. Evolvia, Golden Goat, Hipp, Hünnap, Nutricia gibi markalar bebek beslenmesinde ve ek gıdada en çok tercih edilen markalardandır.

Bebek Araç Gereçleri Nelerdir? Bebek Araç Gereç Markaları Nelerdir?

Bebeklerin doğdukları andan itibaren çok fazla araç gerece ihtiyacı olur. Bebek araç gereçlerinin bazıları; emzikler, biberonlar, dişlikler, emzik kutusu ve biberon emzikleri gibi ürünlerdir. Bu ürünlerin yanı sıra bebeklerinizin tırnaklarını kesmeniz için bebeklere özel tasarlanmış kolay kavranan çıt çıt makaslar, ek gıdaya yeni geçmiş bebekler için de silikon uçlu kaşıklar ve çatallar, tarak ve fırça setleri, alıştırma bardakları ve önlükler gibi ürünler de bulunmaktadır. Anne-babalar yine bebekleri için bu ürünler arasından en kaliteli olanlarını tercih etmektedir. Bu alanda en kaliteli ürünleri sunan Avent, Bebedor, Chicco, Mycey, Wee Baby markaları bulunmaktadır. Diğer anne-bebek ürünlerimiz gibi bu ürünlerimize de sagliksepeti.com üzerinden ulaşabilirsiniz.