750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
114 Ürün

Akne ve Sivilce Ürünleri Nelerdir?

 

Akne; cildin orta tabakasında bulunan yağ sağlayan kanalların tıkanması ve şişmesi sonucu ortaya çıkar. Akne genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkarak ileriki yaşlara kadar sürebilmektedir. Erkeklerde akne sorunu kadınlardan daha sık görülmektedir. Akne oluşumunda genellikle genetik, beslenme, çevresel faktörler ve hormonların etkisi bulunmaktadır.

 

Akne ve sivilcelerin tedavisi genellikle kremler ile yapılmaktadır. Bu kremler bir dermatolog kontrolünde ve reçete dahilinde olabildiği gibi eczanelerde satılan reçetesiz kremler ya da kozmetik ürünler de söz konusudur. Fakat akne ve sivilce ürünleri seçilirken mutlaka bir doktora danışılması önerilmektedir. Eğer kozmetik ürün kullanılacaksa bitkisel içerikli ve kaliteli ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Ciltte herhangi bir sorun olmaması için bilinmeyen bir marka ya da bilinmeyen içeriklere sahip ürünler tercih edilmemelidir.

 

Akne ve Sivilce Ürünleri Nasıl Kullanılmalıdır?

 

Akneli ve sivilceli ciltlerde cilt bakımı çok önemli bir rol oynamaktadır. Sivilce ürünleri kullanılmadan önce cilt yüz yıkama ürünleri ile güzelce yıkanıp toniklerle derinlemesine temizlenmelidir. Bu ürünler günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölgeye uygulanmalıdır. Ancak bölgeye uygulanacak ürünün kullanma talimatı dikkate alınmalıdır çünkü her ürünün kendi içeriğine göre farklı bir kullanma talimatı olabilmektedir.

 

Sivilceli ciltlerde lekelenme sorunu normal ciltlerden daha fazla görülmektedir. Bu nedenle sivilce kremi tedavisi uygulanıyor olsa da olmasa da bu cilt sorununa sahip kişilerin güneşe çıkarken yağsız güneş kremi kullanmaları önerilmektedir. Sivilceli ciltler hem ekstra lekelenmeye hem de ekstra yağlanmaya müsait cilt tipleridir. Akne ve sivilce kremleri ciltte kuruluğa sebep olabileceği için bu kremlerden sonra günlük nemlendirici bakımı yapılmalıdır. Akne ve sivilce tedavisinde önerilen bir diğer tavsiye ise aknelerin ve sivilcelerin sıkılmamasıdır.

 

Akne ve Sivilce Ürünleri Önerileri

 

Akne ve sivilce sorunları sıklıkla görülen sorunlardan olduğu için çeşitli ve marka ve ürün seçeneği bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Avene, Bioderma, CaudalieDarphin, Dermalogica, Ducray, Esthederm, Jane Iredale, Jowae, La Roche Posay, Lab Series, Lierac, Neostrata, Sebamed, Skinceuticals, The Organic Pharmacy, Uriage ve Vichy gibi markalar yer almaktadır.