750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
51 Ürün

Bebek ve Çocuk Güneş Kremleri

 

Yaz aylarında plajlar, havuz, deniz ve kum çocukların en çok keyif aldıkları alanlardır. Bu nedenle ebeveynler, çocuklarını bu alanlardan çok mahrum etmek istemezler. Fakat bu alanlar bebek ve çocuklar için eğlenceli yerler olsa da ebeveynler çocuklarını bu alanlarda oynatırken biraz tedirgin olmaktadır. Çünkü bebek ve çocuk olarak adlandırılan yaş grubunun cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı yetişkinlere oranla daha hassastır ve bu durum ebeveynleri çocuklarını güneşten koruma konusunda tedirgin etmektedir. Çocuklarını güneşten korumak isteyen ve bunun için çaba gösteren ebeveynler türlü türlü yöntemler aramaktadır. Şapkalar, şemsiyeler, güneşten koruyacak giysiler ve bebek ve çocuk güneş kremleri bebek ve çocukları güneşten korumak için alınacak en etkili önlemlerdendir.

 

Bebek ve Çocuk Güneş Kremleri Nasıl Seçilmeli? 

 

Bebek ve çocuk güneş kremleri sadece çocuklar plajda eğlenirken değil aynı zamanda şehirde dolaşırken ve parkta oynarken de sürülmelidir. Yaz aylarında bebeklere ve çocuklara giydirilen açık giysilerden dolayı çocuklar güneşten tam anlamıyla korunamamaktadır. Bu yüzden bebek ve çocuklara hem şehirde gezinirken hem de plajda farklı koruma faktörleri içeren kremler sürülmelidir. Uzmanlar şehirde dolaşırken bebek ve çocuklar için 15-30 faktörlü koruma sağlayan güneş kremlerinin yeterli olacağını söylerken plajda sudan ve kumdan yansıyan ışık nedeniyle 50 faktör güneş kremlerinin tercih edilmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

 

Bebek ve Çocuk Güneş Kremleri Kaç Faktör Olmalı?
 

Güneş kremlerinden beklenilen korumanın sağlanabilmesi için bu kremlerin bebek ve çocukları güneşe çıkarmadan yarım saat önce sürülmesi gerektiği de önemli bir detay. Tüm bunların yanı sıra bebek ve çocukları güneşten korumak için öğlen saatlerinde onları güneşe çok fazla maruz bırakmamak en etkili yöntemdir.

 

Bebek ve Güneş Kremlerini Yetişkinler Kullanabilir mi?

 

Hassas bir cilt yapısına sahip olan yetişkinler de rahatlıkla bebek ve çocuklar için olan güneş kremlerinden faydalanabilirler. Bebek ve çocuklar için üretilen güneş kremleri alkol, paraben ve sülfat içermediği için bu ürünler yetişkinler için de uygundur. Fakat asıl dikkat edilmesi gereken konu yetişkinler için üretilmiş olan güneş kremlerinin bebek ve çocuklar için kullanılmaması ve ciltlerine sürülmemesidir.

 

Bebek ve Çocuk Güneş Kremi Önerileri

 

Bebek ve çocuklar için pek çok ürün bulunduğu gibi güneş kremleri kategorisinde de pek çok marka ve ürün yer almaktadır. Ebeveynler bu ürünleri deneyerek bebekleri ve çocukları için en doğru ürünü bulmaya çalışmaktadırlar. Bu ürünler denenirken en çok kullanılan ve en etkili olan ürünler listelenmektedir. En çok tercih edilen bebek ve çocuk güneş kremleri markaları arasında Alldermo, Avene, Bebak, Bioderma, Incia, La Roche Posay, Mustela, Sebamed, Solante ve Uriage gibi markalar yer almaktadır. Tüm bu markalar ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden kampanyalı fiyatlarla satışa sunulmaktadır.