750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
130 Ürün

Saç Kremi Nedir? Saç Kremleri Ne İşe Yarar?


Saç kremleri herkesin kullanabileceği bir ürün olup saçlara uygulanan birçok işlem ve ısı sebebiyle cansızlaşan saçların yumuşamasını ve parlamasını sağlarken aynı zamanda birbirine dolaşmasını da engeller ve kolay taranmasına olanak verir. Böylelikle saçlar taranırken zorlanılmadığı için saçlardaki dökülme, kopma ve kırılma en aza inmiş olur.


Saç kremleri durulanan ve durulanmayan saç kremleri olmak üzere ikiye ayrılır. Durulanan saç kremleri adından da anlaşılacağı gibi duş esnasında kullanılacak olan ürünlerdir. Şampuan kullanımından sonra saç kremi uygulanıp daha sonrasında durulanmalıdır. Durulanmayan saç kremi ise duş sonrası saça uygulanır ve kullanım amacı genellikle saçların daha kolay şekil almasıdır. Durulanma gerektirmez fakat saçta 1 günden fazla kalması önerilmemektedir.

 

Saç Kremi Nasıl Seçilmelidir?


Saç kremleri de şampuanlar gibi saç tipine uygun seçilmelidir. Saçların, saç kremlerinden etkili bir şekilde faydalanabilmesi için doğru saç kremi tercih edilmelidir.


Kuru saçlar için nemlendirici, besleyici ve yenileyici özellikteki saç kremleri önerilmektedir. Bu saç kremleri tercih edildiğinde kuru ve yıpranmış saçlara hem nem dengesi geri kazandırılır hem de bakım yapılarak canlanması sağlanır.


Boyalı saçlar için sülfat içermeyen renk koruması ve renk bakımı yapan saç kremleri tercih edilmelidir. Bu içeriklere sahip saç kremleri hem saçın rengini korur hem de saçı besleyerek saça sağlıklı bir görünüm kazandırır.


İnce ve düz saçlar için hacim ve dolgunluk veren saç kremleri seçilmelidir. Bu tip saç kremleri saça dolgunluk vererek saç tellerinin kalınlaşmasını sağlamaktadır. Böylece saç sağlıklı ve canlı görünümüne kavuşur.


Kıvırcık saçlar için saçı yumuşatan, elektriklenmeyi ve kabarmayı önleyen saç kremleri satın alınmalıdır. Böylelikle kıvırcık saçlar çok kolay kabarmayacak ve şekil almaları daha kolay olacaktır.


Saç Kremi Nasıl Uygulanmalıdır?


Durulanan yani duş esnasında kullanılan saç kremleri şampuandan sonra saça uygulanır. Şampuanlama işlemi bittikten sonra saçta kalan fazla su sıkılır. Ceviz büyüklüğündeki saç kremi kafa derisine değdirilmeden enseden başlayıp saç uçlarına doğru masaj yapılarak sürülür. Saç kreminin saçı beslemesi ve etkili olabilmesi için 1 dakika kadar saçta bekletilmelidir. 1 dakikanın sonunda saç bol su ile durulanır.


Durulanmayan saç kremleri de yine kafa derisine değdirilmeden enseden başlanarak saç uçlarına doğru saça şekil verilerek uygulanmalıdır.


Saç Kremi Saçı Döker mi?


Saç kremleriyle ilgili pek çok yanlış algı bulunmaktadır. Saç kremleri saçı döker ifadesi de bu yanlış algılardan birisidir. Saç kremleri saçı dökmez, tam tersine saç köklerini besler, bakım yapar ve onarır. Saç tipinize uygun saç kremlerini tercih ettiğiniz sürece saçta dökülme veya buna benzer herhangi bir sorunla karşılaşmanız olası değildir.


Saç Kremi Önerileri


Saç kremleri arasında pek çok marka bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Dermalogica, Druide, Ducray, Florame, Jf Lazartigue, Klorane, Lab Series, MilkShake, Organix, Phyto, The Organic Pharmacy ve Prozinc gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.