750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
10 Ürün

Vücut Peelingleri Nedir? Vücut Peelingleri Ne İşe Yarar?

 

Vücut peelingleri içerisinde mikro tanecikler bulunan ürünler yardımıyla gerçekleştirilen arındırma işlemi olarak tanımlanabilir. Daha çok yüz bölgesinde tercih edilen peelinglerin tüm vücut için uygun olanları mevcuttur. Vücut peelingleri cildi derinlemesine temizleyerek bütün kir ve yağ kalıntılarını arındırır. Düzenli aralıklarla uygulanan vücut peelingleri ciltte leke ve selülit gibi sorunların oluşumunu önlemeye yardımcı olur ve bacaklardaki batık oluşumunu önler ve giderir. Vücudun ihtiyacı olan tüm bölgelerine vücut peelingi uygulanmalıdır.

 

Vücut Peelingleri Nasıl Seçilmelidir?

 

Cilt tipi vücut peelingi seçerken dikkat edilmesi gereken önemli bir unsurdur. Kuru ya da hassas ciltler iri tanecikli ve partiküller barındıran peelingler tercih etmemelidir. Bu peelingler cildi tahriş edebilir. Yağlı ya da karma ciltler ise gözenekleri derinlemesine temizleyen siyah nokta karşıtı peelingleri tercih etmelidir. Nane ya da limon yağı içeren peelingler de cildin pürüzsüz görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır ve aynı zamanda kuru ciltler için hem peeling etkisi hem de nem etkisi sunacaktır.

 

Vücut Peelingleri Nasıl Uygulanmalıdır?

 

Vücut peelinglerini uygulamadan önce vücudun ıslak olmasına özen gösterilmelidir. Bu nedenle peeling uygulaması duş sonrasına denk getirilmelidir. Vücutta en çok kuruyan bölge bacaklar olduğu için duştan sonra bacaklardan başlanarak masaj hareketleriyle peeling uygulanabilir. Haftada bir ya da iki kez peeling işlemi uygulanmalıdır.

 

Vücut Peelingleri Yüze Uygulanır mı?

 

Peeling denilince akla sadece yüze uygulamak gelse de peelingler aslında tüm vücuda uygulanmaktadır. Fakat vücut için ayrı yüz için ayrı peelingler tercih edilmelidir. Tüm bölgelerin kendine göre ihtiyaçları ve hassasiyetleri farklıdır ve peeling ürünleri bu farklılıklar göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Bu nedenle vücut peelinglerinin yüze uygulanmaması önerilmektedir.

 

Vücut Peelingi Önerileri

 

Vücut peelingleri için çeşitli ürün ve markalar bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Caudalie, Darphin, Elancyl, Esthederm, La Roche Posay, Lierac, Nuxe ve The Organic Pharmacy gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.