750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
141 Ürün

Göz Çevresi Bakım Neden Önemlidir?

 

Göz çevresinde yaşın ilerlemesine bağlı olarak çizgiler oluşabilir ancak bu çizgilerin oluşmasında stres ve yorgunluk gibi faktörlerin de etkisi büyüktür. Gözlerdeki yorgunluk kişinin bakışını etkilemektedir ve yorgun bakışlar insanı bakımsızmış gibi göstermektedir. Ayrıca kişi aynaya baktığında göz çevresinin ışıl ışıl parladığını gördüğünde bu ona iyi hissettirecek ve özgüveninin artmasına yol açacaktır. Bu nedenle yorgun görünmeyen, canlı ve sağlıklı bir göz çevresi önemlidir. Göz çevresi bakımı için cilt tipine uygun bakım ürünleri seçilerek gözlerin ışıltısı açığa çıkarılmalıdır. Göz çevresi bakımı için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. 20’li yaşlarda göz çevresi için nemlendirici kremlere başlamak bunlardan biridir. Sabah akşam göz çevresini nemlendirmenin yanı sıra bol su tüketmek, dengeli ve sağlıklı beslenmek ve düzenli uyku gibi unsurlar da göz çevresi bakımı için önemli detaylardır. Göz çevresinde oluşan morluklar ya da çukurlar gibi genetik faktörler ise bu sorunlara kesin çözüm bulunamamaktadır fakat kozmetik ürünlerle bir nebze de olsa bu sıkıntılar azaltılabilmektedir.

 

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

İyi bir göz çevresi bakımı için serumlar ve kremler gibi pek çok formda ürünler bulunmaktadır. Göz çevresi bakımına başlanmadan önce cilt yüz yıkama ürünleri ile yıkanmalıdır. Buna ek olarak göz çevresi için sıvı formdaki temizleme ürünlerinden yararlanılabilir. Sıvı formdaki bu ürünler temizleme pamuğuna dökülerek göz çevresine nazik hareketlerle masaj yaparak uygulanmalıdır. Bir sonraki aşama nemlendirme aşamasıdır. Bu aşamada göz çevresine uygun bir ürün kullanarak göz çevresi nemlendirilmelidir. Uygulanacak ürünün göz çevresi için üretilmiş olması çok önemlidir ve göz çevresi için nemlendirici kremler kullanmaya 20’li yaşlarda başlanmalıdır. Göz çevresi için kırışıklık önleyici kremlere ise 25’li yaşlarda başlanması önerilmektedir. Göz çevresi için doğal bakım yöntemleri de bulunmaktadır. Hindistan cevizi yağı, argan yağı, havuç tohumu özü yağı, shea yağı ve kabak çekirdeği yağı gibi yağlar göz çevresi için önerilmektedir. Yumurta akı maskesi de göz çevresini ve tüm cildi sıklaştırdığı için haftada bir kez uygulanabilir.

 

Göz Çevresi Bakımı Ürün Önerileri

 

Göz çevresi bakımı için pek çok ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında Auriga, Avene, Bella B, Bioderma, Bionike, Capicade, Caudalie, Darphin, Dermalogica, Dermaplus MD, Embryolisse, Esthederm, Jowae, La Roche Posay, Lierac, Nuxe, Skinceuticals, The Organic Pharmacy ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.