750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
45 Ürün

Güneş Sonrası Bakım Neden Gereklidir?

 

Güneş sonrası bakım cildin sağlığı ve görünümü için atlanmaması gereken önemli bir adımdır. Özellikle yaz aylarında güneşe maruz kalan cilt su ve nem kaybeder. Cilt sağlığı için oldukça önemli olan su ve nemin kaybedildikten sonra tekrar kazanılması gerekmektedir. Bu durumda güneş sonrası bakım ürünleri kullanılması önerilmektedir. Güneş sonrası bakım ürünleri cildi onarır, cildin kaybettiği su ve nemi geri kazandırır, güneşin cilt üzerinde yarattığı hassasiyeti giderir ve cildin yenilenme sürecini hızlandırır. Güneş sonrası bakım ürünleri arasında güneş sonrası bakım kremleri, bakım sütleri, losyon ve spreyler yer almaktadır.
 

Güneş Sonrası Cilt Bakımı
 

Güneş sonrası cilt bakımı yapılarak cildin kuruması engellenebilir ve cilt ihtiyacı olan su ve neme tekrar kavuşabilir. Güneş sonrası cildin ihtiyacı olan bakım için gerekli olan birkaç adım vardır ve bu adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Güneş sonrası güzel ılık bir duş almak cilde çok iyi gelecektir. Hem tuzlu ya da klorlu suyu cildinizden temizleyecek hem de güneşe maruz kalıp kuruyan cilde kaybettiği suyu geri kazandıracaktır.
  • Duş sonrası nemini de kaybetmiş olan bir cilt için güneş sonrası rahatlatıcı kremler, losyonlar ya da spreyler kullanarak vücut rahatlatılabilir.
  • Dikkat edilmesi gereken nokta ise güneş sonrası kremleri, losyonları ya da spreyleri kullanırken cilde nazik bir şekilde uygulamak ve plaj sonrası cilde hemen peeling uygulayıp cildi sert şekilde sürtmemektir. Çünkü plajda cildinizin maruz kaldığı kumlar cilde peeling etkisi yapmaktadır ve cilt bu maruz kalma sonrası nazik bir bakıma ihtiyaç duymaktadır.

 

Güneş Sonrası Saç Bakımı

 

Güneş sonrası cildin bakıma ihtiyaç duyduğu kadar saçlar da bakıma ihtiyaç duymaktadır. Güneş ışınları saçlara zarar verir ve saçları kurutarak yıpranmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle güneş sonrasında saçlar yıkanmalı ve duş sonrasında saç bakım maskesi ya da saç bakım spreyleri uygulanarak kurumuş saçın onarımı yapılmalıdır.

 

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri Önerileri

 

Güneş sonrası bakım kremleri, bakım losyonları, bakım spreyleri ve bakım sütleri güneş sonrası bakım ürünleri arasında yer alan ürünlerdir. Bu ürünler için çeşitli pek çok marka bulunmaktadır. Tüketiciler cilt ya da saç tiplerine göre kendilerine en iyi gelen ürünleri tercih etmektedirler. En çok tercih edilen güneş sonrası bakım ürünleri markaları arasında Avene, Bioderma, Esthederm, La Roche Posay, Lierac, Mustela ve Sebamed gibi markalar yer almaktadır. Tüm bu markalar sagliksepeti.com üzerinden satın alınabilmektedir.