750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
274 Ürün

Anti-Aging Nedir?

 

Anti-aging yaşlanma sürecini yavaşlatmak veya tersine döndürmek için kullanılan yöntemlere verilen isimdir. Anti-aging yönteminde amaç; cildin yenilenmesi, hormonların dengelenmesi ve yaşlanmaya bağlı hastalıkların önlenmesidir. Anti-aging ile hücrelerdeki enerji arttırılır ve kozmetik bakımlarla cildin yaşlanma süreci yavaşlatılabilir.

 

Anti-aging adı altında yapılan birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Dolgu, botoks, örümcek ağı estetiği, kök hücre, plazma ve lazer uygulamaları bu tedavi yöntemlerinden bazılarıdır. Bu işlemler ağrılı yöntemler olabileceği için herkes tarafından sıkça tercih edilmemektedir. İnsanların çoğu bu tedavi yöntemleri yerine anti-aging ürünleri tercih etmektedir. Anti-aging ürünlerin krem, serum, losyon ve maske olarak çeşitli formları bulunmaktadır. Fakat bu ürünler arasında en çok tercih edilen ürün anti-aging kremler olarak saptanmıştır.

 

Anti-Aging Kremler Nasıl Uygulanmalıdır?

 

Yaşlanma karşıtı olan anti-aging kremler cilde uygulanırken ciltte makyaj olmaması çok önemlidir. Ciltte makyaj yoksa bile cilt mutlaka bir yüz yıkama jeli ya da tonik ile yıkanmış olmalıdır. Anti-aging kremler doğru bir şekilde kan akışı hızlandırılarak ve cilde masaj yapılarak uygulanmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise anti-aging kremleri düzenli kullanmaktır. Bir ya da iki hafta kullanılarak bırakılan ürün istenilen etkiyi yaratmayacaktır. Her ürünün kendine göre bir kullanım rutini vardır fakat genellikle anti-aging ürünler sabah, akşam ya da gece yatmadan önce kullanılmaktadır.

 

Anti-Aging Ürünler Ne Zaman Kullanmaya Başlanmalıdır?

 

Anti-aging ürünlere 20 yaşını geçtikten sonra başlamak ilerleyen yaşlar için tedbir niteliği taşımaktadır. Anti-aging ürünler için genel kanı 30 yaş ve üzeri kişilerin bu ürünleri kullanması gerektiği olsa da 20 yaşını geçtikten sonra da bu ürünler kullanılmaya başlanabilir. Her ürün her yaş grubunda kullanılmaya uygun olmayabilir, bu duruma ayrıca dikkat etmekte fayda var. 20’li yaşlarda cilt ne kadar temiz tutulup bakımı yapılırsa kırışıklık giderici anti-aging krem kullanma yaşı gecikir.

 

Anti-Aging Ürün Önerileri

 

Anti aging ürünlerin bilinen birçok formu bulunmaktadır. Ayrıca yaşlara göre de anti-aging ürünler çeşitlilik göstermektedir. Kullanıcı kendi yaşına ve cildine uygun en doğru ürünü bulmalıdır. En çok tercih edilen anti-aging ürün markaları arasında Avene, Bioderma, Caudalie, Darphin, Esthederm, La Roche Posay, Lierac, Nuxe, Skinceuticals ve Vichy gibi markalar yer almaktadır. Tüm bu marka ve ürünlere sagliksepeti.com üzerinden ulaşmak mümkün.