750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
2 Ürün

Makyaj Seti

 

Makyaj, çok çeşitli amaçlarla güzel görünümü sağlayan ve ciltteki kusurları kapatmayı amaçlayan bir işlemdir. Makyaj için pek çok ürün kullanılmaktadır; göz makyajı, dudak makyajı ve ten makyajı için ayrı ayrı pek çok makyaj ürünü mevcuttur. Makyajı uygulamak için ise makyaj fırçalarına ve süngerlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bütün bu ürünlerin bir arada toplandığı makyaj setleri, ekonomik açıdan oldukça avantajlı olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Makyaj Setlerinde Hangi Ürünler Vardır?

 

Makyaj setlerinin içerisinde farklı farklı pek çok ürün vardır ve setlerin fiyatları da içlerindeki ürünlere göre değişmektedir. Makyaj seti kaç parçadan oluşuyorsa setin fiyatı buna göre azalmakta ya da artmaktadır. Setlerin içindeki ürünler, ürünlerin sayısı ve markaları da farklılık gösteren diğer unsurlardır. Ancak hemen hemen bütün makyaj setlerinde ortak olan bazı ürünler yer almaktadır ve bu ürünler makyaj yapmaya yeni başlayan kişilerin de mutlaka edinmesi gereken ürünlerdir. Makyaj setinin içinde olması gereken ürünler; nemlendirici, makyaj bazı, kapatıcı ve fondöten, kaş farı, kaş fırçası, eyeliner, maskara, ruj, allık, highlighter ve far paletidir. Bu malzemeler bir makyajın olmazsa olmazıdır. Setlerin içindeki rujların renkleri ise her sete göre farklılık göstermektedir. Ancak en çok tercih edilen rujlar kırmızı ve nude tonlar olduğu için setin içinde genellikle bu ton renkler yer almaktadır.

 

Makyaj Fırça Setleri

 

Makyaj malzemeleri tamamlandıktan sonra bir de makyajı uygulamak için gerekli olan makyaj fırçaları ve makyaj süngerleri gibi birtakım ürünlere ihtiyaç vardır. Bu ürünler de tek tek satın alınabildiği gibi set halinde de satışa sunulmaktadır. Makyaj setinde olduğu gibi fırçaları da set halinde almak daha ekonomiktir. Makyaj fırça setleri de içinde yer alan malzemelere ve fiyatlarına göre farklılık göstermektedir. Ürünlerin markaları ve kalitesi değiştikçe fiyatlar da değişmektedir. Fakat makyajın eşit ve güzel dağıtılması için kaliteli fırça seçmenin oldukça önemli olduğu unutulmamalıdır. Makyaj fırça setlerinin içerisinde olması gereken malzemeler ise; pudra fırçası, allık fırçası, far karıştırma fırçası, kontür fırçası, fondöten fırçası, far fırçası, eyeliner fırçası, dudak fırçası, kaş fırçası ve highlighter fırçası olarak sıralanmaktadır.