750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
208 Ürün

Oje

 

Oje, kadınlar tarafından kullanılan ve el-ayak tırnaklarına sürülen bir boya biçimidir. Mısırlılar tarafından bulunan oje, eski zamanlarda statünün daha yüksek olduğu kesimler tarafından kullanılırdı. Ancak günümüzde herkes tarafından kullanılan ve oldukça sevilen bir ürün haline gelmiştir. Oje sürmek kolay gibi görünse de estetik açıdan güzel durması için doğru uygulanması gerekmektedir.

 

Oje Nasıl Sürülür?

 

Oje sürmek bazı insanlar için kolay bazı insanlar için ise oldukça zor bir durumdur. Sırf oje sürdürmek için bile kuaföre giden pek çok insan bulunmaktadır. Fakat birkaç doğru uygulama ile oje sürmenin o kadar da zor bir işlem olmadığı görülmektedir. Oje sürülmeden önce tırnağa şeffaf bir baz sürülmelidir; böylece ojeyi çıkartmak daha kolay olacaktır. Sürülen koruyucu tırnak uçlarında yoğun olmalıdır çünkü bu durum ojenin tırnak uçlarındaki kalıcılık ömrünü arttırmaktadır. Oje iki kat uygulanmalı ve ilk kat daha ince sürülmelidir. Oje sürülürken dikkat edilecek olan bir diğer püf nokta ise fırçaya fazla oje alınmamasıdır. Oje ortadan başlayarak kenarlara doğru sürülmelidir. Tırnak etine taşan kısım ise kulak çubuğu ve aseton yardımıyla temizlenmelidir. Oje sürüldükten sonra parlaklık isteniyorsa üstüne ayrıca bir parlatıcı uygulanması tavsiye edilmektedir.

 

Ojeler Nasıl Saklanmalıdır?

 

Ojeler çok çabuk kuruyan ve bozulan ürünlerdir. Ancak bunun nedeni saklama koşullarından kaynaklanmaktadır. Ojeler ne çok soğukta ne de çok sıcak bir ortamda saklanmalıdır. Ojeleri saklamak için en ideal sıcaklık oda sıcaklığıdır. Bu nedenle dolap ya da çekmece içleri oje saklamak için en doğru yerlerdir. Oje şişesinin kenarlarına damlayan ojeler ise kenarlarda kurur ve oje kapağının tam kapanmasına engel olur. Böylece oje hava alır ve kurur. Bu durumu önlemek için ise aseton ve kulak çubuğu yardımıyla şişe kenarına damlayan ojeler temizlenmelidir.

 

Oje Çıkarıcılar

 

Ojeleri çıkarma konusunda kullanılan en etkili madde asetondur. Aseton dışında oje çıkarma mendilleri ve süngerleri gibi pek çok ürün de bulunmaktadır. Hatta son zamanlarda asetonsuz oje çıkarıcılar da oldukça revaçta.

 

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

 

Asetonsuz oje çıkarmak için pek çok yöntem bulunmaktadır. Örneğin kolonya, limon ve pamuk yöntemi bunlardan biridir. Bir tabağa ya da kaseye kolonya döküp tırnaklar 3-4 dakika kolonyada bekletilir ve daha sonra limonlu pamuk ile oje silme işlemi yapılır. Limon ve sirkeyle de oje çıkarmak mümkündür. Yarım limon ve aynı oranda sirke karıştırılarak tırnaklar 5 dakika bu karışımın içinde bekletilir. Daha sonra pamuk yardımıyla oje silinir. Ancak ojenin tamamı çıkarıldıktan sonra tırnaklar vazelin ya da başka bir nemlendirici ile mutlaka nemlendirilmelidir.

 

Oje & Oje Çıkarıcı Ürün Önerileri

 

Oje ve oje çıkarıcılar arasında pek çok marka ve ürün bulunmaktadır. En sık tercih edilen markalar arasında ise Getwol Med, İncia, İmpress, Mavala, Sally Hansen ve SVR gibi markalar yer almaktadır. Bütün bu marka ve ürünler sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.