750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
74 Ürün

Erkekler İçin Bakımı Ürünleri

Günümüzde artık erkekler de kadınlar gibi bakımlarına oldukça özen göstermektedir. Bir erkekte özellikle sakal bakımı olmazsa olmazlardandır. Sakal bakımı dışında cilt bakımı, vücut bakımı ve saç bakımı da erkek bakımı için önemli olan kategorilerdir. Bu kategorilerin tamamına, kategorilerdeki ürünlere ve markalara sagliksepeti.com üzerinden erişebilmek mümkün.

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Erkek Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Erkekler cilt bakımları için kendilerine özel üretilmiş erkek cilt bakım ürünlerini tercih etmektedir. Erkek cilt bakımının da takip edilmesi gereken bir rutini vardır. Bu rutinin ilk adımı cildi temizlemek ve gözenekleri arındırmaktır. Erkekler cilt temizliği için peeling etkili yüz yıkama jellerinden faydalanabilir. Yüz yıkama aşamasından sonra cilt tiplerine ve isteklerine göre tonik aşamasıyla ciltlerini daha derinlemesine temizleyebilirler. İsteğe göre bu aşama atlanabilir. Yüz temizliğinden sonra cilt nemlendirme aşamasına geçilmelidir. Nemlendirici kremler bu aşamada kullanılması gereken ürünlerdir. Cildi nemlendirmek ve bakım için haftada 2 kez peeling yapılması gerekmektedir. Dermalogica, Eeose, Lab series, Nivea, Nuxe markaları ile cilt bakımı için ihtiyaç duyulan ürünler internet sitemizde yer alır.

Erkek Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır? Erkek Saç Bakım Ürünleri Nelerdir?

İster kadın ister erkek olsun saçların güzel, parlak, canlı ve sağlıklı görünmesi insanların hem kendini bakımlı hem de psikolojik olarak iyi hissetmesi açısından önemlidir. Erkekler, genelde saçlarına boya, maşa, fön gibi işlemler uygulamadığı için saçlarında kopma ve kırılma gibi sorunlar görülmemektedir. Fakat erkeklerin saçlarında da kepeklenme, yağlanma, dökülme gibi sorunlara rastlanmaktadır. Bu sorunları ortadan kaldırmak için yapılması gereken şey ise saç bakımına özen göstermektir. Saçlar, doğru saç bakım ürünleri kullanılarak istenilen görünüme kavuşturulabilir.

 

Saç bakımı için de ilk adım saçların temizliğidir. Saçları doğru şampuan kullanarak yıkamak saç bakımı için en önemli adımdır. Saçlar yıkandıktan sonra şekillendirilmek istendiğinde ise; gür saçlar söz konusu ise jöleler, pomadlar, balmlar kullanılabilir fakat ince telli saçlar için köpük ve sprey gibi hafif ve saçı ağırlaştırmayan ürünler kullanmak en doğrusu olacaktır. Saç dökülmesi ve kepek sorunları için ise dökülme ve kepek karşıtı şampuan ya da losyonlar kullanılabilir. Cumlaude Lab, Ducray, Just For Men, Klorane, Lab Series, Nivea, Phyto, Vichy, Xpecia gibi tüm saç bakımı ürünleri ve markaları sagliksepeti.com üzerinden satışa sunulmaktadır.


Erkek Vücut Bakımı Nasıl Olmalıdır? Erkek Vücut Bakımı Ürünleri Nelerdir?


Erkeklerin vücudu kadınların vücuduna göre daha yağlı olsa da erkeklerin de duş sırasında ya da sonrasında vücut bakımına ve vücutlarını nemlendirmeye ihtiyaçları vardır. Duş sırasında, daha ferah bir koku için kullanabilecekleri duş jellerini tercih edebilirler. Duş sonrasında ise nemlendirici kremler, losyonlar, roll-on ve deodorantlar erkeklerin sık tercih ettiği vücut bakım ürünlerindendir. Incia, Lab Series, Lavilin, Moos, Nivea, Nuxe, Weleda markaları ile vücut bakımında ihtiyaç duyulan her şey sağlıksepeti güvencesiyle satışta.

Erkek Sakal Bakımı ve Ürünleri

Sakal bakımı erkeklerin en çok önem verdikleri bakımlardan biri olabilir. Bazı erkekler için sakal, vazgeçilmez bir aksesuardır ancak bazı erkekler ise sakallarından rahatsız olur ve hep tıraşlı gezerler. Erkekler, sakal bırakmayı sevseler de sevmeseler de sakallarını düzenli aralıklarla tıraş edip şekil vermeleri gerekmektedir. Bu nedenle ihtiyaç duydukları bazı ürünler vardır. Bu ürünler, tıraş esnasında tıraş köpüğü ve jeli; tıraş sonrasında ise tıraş yağı, losyonu ve tıraş kolonyası gibi ürünlerdir. Erkekler tıraş köpüğü ve jeli kullanarak sakallarını daha rahat kesebilmektedir. Tıraş sonrasında da ciltlerinin tahriş olmaması için losyon ya da yağ tercih etmektedirler. Tıraş köpüğü ve jeli ürünleri için Dermalogica, Gillette, Lab-Series, Nivea, Nuxe markaları; tıraş sonrası bakım için ise Dermalogica, Gillette, Lab Series, Marmara, Nivea, Nuxe markaları tercih edilmektedir. Tüm bu marka ve ürünlere sagliksepeti.com üzerinden erişim sağlanabilir.