750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
129 Ürün

Bağışıklık Güçlendirici Gıda Takviyeleri

 

Bağışıklık sistemi dikkat edilmediği takdirde çok çabuk zayıf düşen ve insanları hasta eden bir mekanizmadır. Bağışıklık sistemi, stres, yorgunluk, dengesiz beslenme, soğuk hava, uykusuzluk ve hareketsizlik gibi nedenlerden dolayı zayıflayabilmektedir. Bağışıklık sisteminin zayıflaması durumunda halsizlik, kilo kaybı, hastalıkları kolay atlatamama, sık sık hastalanma ve kalp ve damar rahatsızlıkları gibi olumsuz etkiler görülebilir.

 

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için çeşitli doğal gıdalardan yardım alınabildiği gibi takviye gıdalara da sık sık başvurulmaktadır. Özellikle son zamanlarda tüm dünyada görülen Covid-19 virüsüne yakalanmamak ve yakalanılsa dahi hafif atlatabilmek için güçlü bir bağışıklık sistemi gerekmektedir. İnsanlar besinlerden alamadıkları takviyeleri bağışıklık güçlendirici gıda takviyelerinden almaktadır.

 

Bağışıklık Güçlendirici Gıda Takviyeleri Nelerdir? 

 

Yeterli miktarda tüketilmeyen besinlerin vücuda alınması gıda takviyeleri yolu ile gerçekleşmektedir. Gıda takviyeleri hap, kapsül, toz ve sıvı formlarda bulunmaktadır. Bu takviyelerin içerisinde vitaminler, mineraller, amino asitler, bitkisel ilaçlar, probiyotikler ve enzimler gibi besin maddeleri bulunmaktadır. Çinko, demir ve vitaminler vücut için alınması gereken önemli takviyelerdir.

 

Bağışıklık Güçlendirici Gıda Takviyelerinin Faydaları Nelerdir?

 

Gıda takviyelerinin bilinen en önemli faydası bağışıklık sistemini güçlendirmesi, kişiyi dinç ve enerjik tutmasıdır. Gıda takviyelerinin diğer faydaları ise vücuttaki vitamin ve mineral seviyesini dengelemektir. Gıda takviyeleri günlük alınan besinlerdeki toksinlerin atılmasına da yardımcı olmaktadır.

 

Bağışıklık Güçlendirici Gıda Takviyeleri Nasıl Kullanılmalıdır?

 

Gıda takviyeleri, vücudun ihtiyacı halinde doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Eğer vitamin ve çinko desteği alınacaksa ürünün ambalajına bakılmalı ve ürün günlük ihtiyacın %100’ünü içermemelidir. Besinlerden alınacak olan vitamin ve mineral seviyesi de göz önünde bulundurulmalıdır. Aşırı dozda alınan vitamin ve mineraller yarardan çok zarar vermektedir.

 

Günde en fazla 5 tane gıda takviyesi kullanılmalı ve her gıda takviyesinden bir tane alınmalıdır. En önemli kural ise bittikten sonra kullanılan gıda takviyelerine 1 ya da 2 ay ara vermektir.

 

Gıda takviyeleri seçilirken vücudun ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda ürünün içeriği ve kalitesi de önem teşkil etmektedir. Bilinmeyen madde içeren gıda takviyeleri tercih edilmemelidir.

 

Bağışıklık Güçlendirici Gıda Takviyeleri Önerileri

 

Birçok bağışıklık güçlendirici gıda takviyesi bulunmaktadır ve kullanıcıların en çok tercih ettiği gıda takviyeleri arasında Alchemlife, Carlson, Centrum, Cistus, Decottopia, Delta, Easyvit, Eczacıbaşı, İmuneks ve Möllers gibi markalar yer almaktadır.